gang -l Lelystad In het vorige Ajax Magazine is helaas de laatste alinea van de tekst van Michael van Praag weggevallen. Onze excuses hiervoor aan de voorzitter en de lezer. De weggevallen tekst volgt hieronder alsnog. Binnen een aantal jaren zal er een Europese competitie zijn. Dat is onafwendbaar; binnen de UEFA wordt al zeer realistisch over een opzet daarvan gedacht. De grote Europese clubs staan te springen om hieraan mee te doen. In februari is er overleg tussen hen en de UEFA. Ook de Nederlandse top drie neemt hieraan deel. De huidige opstelling van de overige Nederlandse BVO's zal ertoe leiden dat men de drie in de armen van die Europese competitie drijft, dat ze zich vroeg of laat zullen afscheiden en nog uitsluitend in Europees verband zullen opereren. En dan moeten we nog maar eens zien of de (toekomstige) zendgemachtigde voor de Nederlandse competitie hetzelfde miljoenenbedrag zal betalen als nu. Michael van Praag voorzitter mogelijkheden biedt. De dag vloog om, met vliegles op de Martinair-vliegschool, een rondleiding door Marfo, de fabriek waar alle economy-maaltijden worden bereid en een evacuatie-oefening in een Airbus A310 simulatorcabine. De dag werd besloten bij het Martinair Partycentrum in Nieuw Vennep waar de dames zich toelegden op het vervaardigen van een kunstwerk en de mannen hun kookkunst moesten tonen. Zowel het schilder- als het kookwerk werd een succes. Mare Overmars bleek een carpaccio-specialist terwijl Jari Litmanen en Louis van Gaal u alles over salades en peterselie kunnen vertellen. Een hartelijk woord van dank aan Martin Schroder voor deze fantastische dag is hier op zijn plaats. Ridder Rijkaard Op 9 december bood burgemeester van Amsterdam Patijn aan de voltallige Ajax- selectie, de technische staf en het bestuur een diner aan in zijn ambtswoning aan de Herengracht. Het volledige gemeentebestuur, vertegenwoordigers van stadhuis en politie, de heer Jos Staatsen en staatssecretaris mevrouw Erica Terpstra waren ook van de partij. Frank Rijkaard was als bijzondere gast uitgenodigd en hij werd door mevrouw Terpstra namens Hare Majesteit de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hem komt deze eer toe voor zijn verdienste voor Ajax en het Nederlandse voetbal in het algemeen, maar vooral vanwege zijn voorbeeld als topsporter en mens. Namens ons allen feliciteer ik Frank Rijkaard van harte met deze onderscheiding. Als een hem verdient, dan is het Frank Rijkaard wel. Op de Ajax-administratie is Eric Leibbrand momenteel druk bezig om alle opmerkingen en klachten over de toewijzing van de plaatsen in het nieuwe stadion in kaart te brengen. Waar mogelijk zal hij trachten aan uw wensen tegemoet te komen, maar ik vraag bij voorbaat om uw begrip voor het feit dat de over- inschrijving op bepaalde vakken er toch toe zal leiden dat wij niet iedereen overeenkomstig zijn of haar wensen tegemoet kunnen komen. De winterstop en de aansluitende trainingsstage naar Israel is inmiddels voorbij en de competitie is hervat. Ook de nieuwjaarsreceptie van de Supportersvereniging is, wanneer u dit Ajax Magazine 4 in handen heeft, achter de rug. Kortom: 1996 is reeds in volle gang. Met u hoop ik dat het weer een machtig Ajax-jaar zal worden. Michael van Praag voorzitter AJAX MAGAZINE JANUARI 1996 25

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 25