1996 is al in voll Van de voorzitter Allereerst wil ik u en de uwen namens het Ajax-bestuur, directie, spelers en technische staf een zeer voorspoedig en gezond 1996 toewensen. Voor uw club wordt het een bijzonder jaar, want 1996 zal in het teken staan van het in gebruik nemen van het nieuwe stadion en ons jeugd- en amateurcomplex. Ongetwijfeld verheugt u zich daar net zo op als wij. De wereldbeker Het was koud in Tokio, zeer koud zelfs. De ongeveer achthonderd meegereisde Nederlanders hielden zich warm door zich op de tribune zingend te manifesteren. Ik werd verwarmd door de aanblik van honderden Japanse kinderen en volwassenen die zich op de avond van de wereldbekerwedstrijd in Ajax-shirts hulden en rrtet Ajax-mutsen tooiden. Zo liet men blijken Ajacied te zijn, in Japan. Met velen van hen heb ik, zo goed en zo kwaad als dat ging, een gesprekje gevoerd en hun vriendelijke dankbaarheid was aandoenlijk. Onze Supportersvereniging moet zich maar eens over een steunpunt in Tokio beraden... Op de avond voor het duel tegen Gremio was het tijdens de receptie van de Japanse voetbalbond zeer plezierig te ervaren hoeveel respect en waardering onze club in het land van de rijzende zon geniet. De anders zo neutrale vice-voorzitter van de UEFA, de heer Erzik, fluisterde mij toe dat hij hoopte dat de wereldbeker weer mee naar Europa zou gaan. En de voorzitter van de Japanse voetbalbond noemde Ajax een voorbeeld voor de wereld waar het de opleiding van talenten betreft. U begrijpt dat onze delegatie stond te genieten. De wedstrijd. Wat een spanning en wat een onwezenlijke sfeer in het National Stadium van Tokyo. De meeste Japanners zaten stil naar de wedstrijd te kijken en raakten slechts in extase bij een omhaal of een circustruc op het veld. Vreemd genoeg keerden veel Japanners huiswaarts toen de penaltyserie moest beginnen. Wij natuurlijk niet en wat was het spannend. U weet intussen hoe het is gegaan: Ajax is wereldkampioen, voor de tweede keer in zijn bestaan. Gefeliciteerd met uw club, geachte lezers, u mag er trots op zijn dat u Ajacied bent. Tja, wat te denken van de armzalige reactie van de burgemeester van Tilburg, die maar niet kon begrijpen dat het onmogelijk is de wedstrijd tegen Willem II op zaterdagavond te spelen wanneer hij ons dat op de vrijdag daarvoor voorstelt. Het tegenvoorstel om op zondagavond te spelen, wees hij vervolgens van de hand. De rancuneuze opmerking dat Louis van Gaal kennelijk bepaalt wat er gebeurt, bewees dat de burgervader zich enigszins buiten de werkelijkheid plaatst en de eigen (politie)problemen graag op anderen afwentelt. Dat de manager van Willem II, de heer Frans van Dommelen, eraan meende te kunnen toevoegen dat de KNVB bang is voor Van Gaal en Van Praag, is slechts lachwekkend. Het was kinderachtig en doorzichtig. De sponsordag Martinair organiseerde dit seizoen de jaarlijkse sponsordag. Het was, zonder onze andere sponsors te kort te willen doen, een absolute topdag. Dat is natuurlijk inherent aan de bedrijfstak die in het geval van Martinair vele 24 AJAX MAGAZINE JANUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 24