Reportage Goud op de ad door David Endt foto's Louis van de Vuurst Op 24 mei 1995 begon de lange weg naar Tokio. De hoofdstad van Japan was de bestemmingsplaats voor de wedstrijd tussen de kampioen van Europa en de kampioen van Zuid-Amerika. Een 'finaleplaats' in een ver oord, in het land van de rijzende zon. Een nieuw avontuur diende zich aan. Hoewel het fenomeen 'wereldbeker' wel op veler lippen lag, speelde het duel in die euforische dagen van de winst van de Champions League nauwelijks een rol. 'Tokio' was niet alleen letterlijk maar ook figuurlijk nog ver weg. In mei was nog niet bekend welke club Ajax zou tegenkomen, wie de kampioen van Zuid-Amerika was. Een paar maanden later wist men dat de winnaar van de Copa Libertadores, het equivalent van onze Champions League, een Braziliaanse club was: Gremio uit Porto Alegre. De belangstelling voor de eervolle maar weinig lucratieve appendix steeg, zonder dat de wereldbeker het denken bepaalde. Uit Brazilië kwamen andere berichten. Daar wonden de aanstaande tegenstander van Ajax, en vooral de plaatselijke media, zich al behoorlijk op over de kampioenen confrontatie. Voor Brazilianen is er niets mooiers dan wereldkampioen te worden. De mogelijkheid om met Ajax die internationale prijs te winnen, was voor Marcio Santos zelfs een belangrijke reden geweest om zich van Fiorentina naar Ajax te laten transfereren. "Twee keer wereldkampioen zijn, zowel met de nationale ploeg als met een clubteam... Wie kan zeggen dat hij dat heeft bereikt? Dat is 12 AJAX MAGAZINE JANUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 12