Hij heeft ook eerst op Voorland rondgelopen. Maar zonder dollen, het mooie van Ajax is dat je als jeugdtrainer bijdraagt aan de successen van de club. Dat is op dit moment mijn ambitie. En waar ik zelf verder uitkom, zie ik nog wel. Op zich kunnen bij Ajax ook de trainers groeien, maar dat is meer een onbedoeld gevolg dan een doel op zich. Het gaat nu om de talenten van de toekomst. Bij Ajax heb je tenminste de zekerheid dat de echt grote talenten in de eigen club gehouden kunnen worden. Wat dat betreft is het bij Haarlem wel even anders. Ik heb het daar meegemaakt dat er op een bepaald moment zeven jeugdspelers tegelijk naar AZ vertrokken. Wat daar achter zat laat zich raden. Dat zal met geld te maken hebben gehad, maar je vinger kon je er niet opleggen. Als je ziet voor welke schijntjes spelers als Numan, Sion en Trustfull bij Haarlem zijn verkocht, dan is dat heel frustrerend voor de trainers die met ze hebben gewerkt. Het leuke is wel weer dat Trustfull, toen hij met het tweede van Feyenoord tegen Haarlem 2 moest spelen, voor de wedstrijd met Van Gobbel het stadion in kwam lopen en tegen hem zei: 'Op deze knollentuin ben ik begonnen.' En zo was het voor mij een mooi moment toen Arthur Numan debuteerde in het Nederlands elftal. Hij belde me op om te zeggen dat hij twee kaarten voor me had geregeld. Ik kon niet, ik moest trainen bij Haarlem, maar het gebaar naar zijn voormalige trainer was prachtig. Daar doe je het toch voor. Bij Ajax moet ik dat soort dingen nog gaan meemaken. Daarvoor moet ik hier eerst nog langer zitten. Nu geniet ik gewoon van de kwaliteit van de spelers met wie ik kan werken. Als voetballiefhebber en als jeugdtrainer kun je op geen betere plaats terechtkomen. De eisen die hier aan junioren worden gesteld zijn hoog, en daarmee de eisen aan het kader. Wij moeten ook op de toppen van ons kunnen presteren. De resultaten van je inspanningen zie je op het veld en daarbuiten. Als je meemaakt hoe dat op buitenlandse toernooien gaat, wordt veel duidelijk over de club Ajax. We waren in Oostende op een toernooi waaraan ook Bayer Leverkusen meedeed. En Feyenoord. De spelers van die twee clubs lieten in het hotel de discipline een beetje schieten, om het zo maar eens uit te drukken. Een heel enkele keer gebeurt dat bij Ajax ook wel, maar over het algemeen gedragen Ajax- junioren zich voorbeeldig. In Oostende werd het hele hotel op stelten gezet door die andere clubs. Daartegen werd nauwelijks opgetreden. Die discipline, daar gaat het ook om. En die is er bij Ajax altijd. Zo zaten we ook een keer in een Van der Valk in Venlo. Het hotel zat helemaal afgeladen. Co Adriaanse heef t later een brief gekregen van een 75-jarige vrouw die in hetzelfde hotel vertoefde. Zij complimenteerde de Ajax-leiding met het gedisciplineerde gedrag van de spelers. Ze schreef dat ze nu begreep waardoor Ajax zo goed presteert. Zo'n briefje zegt veel. Niet dat alle bekers worden gewonnen met goede tafelmanieren; er komen ook andere dingen bij kijken, maar toch... Ajax heeft gewoon een kwalitatief zeer hoogwaardig huismerk." Hennie de Regt verheugt zich op het spreekwoordelijke blik dat over vier a vijf jaar wordt opengetrokken, en waaruit talenten te voorschijn komen die hij nog als C-junior heeft opgeleid. En op de bewondering op de tribunes voor datzelfde veelgeprezen huismerk.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 120