maken van de klimmers, van de sprinters en van de tijdrijders. Als ze dat begrijpen, begrijpen ze dat er geen onbelangrijke spelers zijn, en dat ze zelf beter kunnen worden van een goede samenwerking. Wij voeden ze op met het idee dat de teamgenoten niet als concurrent moeten worden beschouwd, maar als bondgenoot. Over het algemeen lukt dat, volgens mij." Onbedoeld gevolg De Regt (38) loopt al geruime tijd mee in het jeugdvoetbal. Zelf speelde hij twaalf jaar bij Blauw-Wit, in de tijd dat dat nog een grote club was. In de pupillen speelde hij op de bijvelden van het Olympisch Stadion. Later maakte hij de verhuizing naar Sloten mee. Als voetballer was hij een 'net-niet'. "Ik was te klein. In die tijd was dat nog een groot probleem. Tegenwoordig kunnen spelers als Davids en Overmars het goed redden. Ik was een technische linkermiddenvelder, geen hotseknotser. Jammer genoeg heb ik het niet gered, maar ik kon het op zich wel accepteren." De laatste drie jaar bij Blauw-Wit combineerde De Regt voetbal met het trainen van de jeugd. Hetzelfde deed hij gedurende drie jaar bij WA, maar toen bleek dat de KNVB het spelers omwille van de amateurbepalingen verbood om bij eenzelfde club te voetballen als op de loonlijst te staan, week de voetballer De Regt uit naar DWS. Op zijn achtentwintigste besloot hij de laatste actieve jaren bij Beursbengels te gaan voetballen. Na WA werd hij jeugdtrainer bij de latere fusiepartner van die club, De Spartaan. Daarna begon het serieuze werk bij FC Haarlem. De Regt werd jeugdtrainer onder de hoofdtrainers Hans van Doorneveld en Dick Advocaat. "Zij vroegen me wel eens de keepers onder handen te nemen. Je kunt aan Edward Metgod en Ruud Hesp vragen hoe dodelijk mijn linkerbeen was. Ik krulde ze er achter elkaar iri." De ambitie als voetballer heeft De Regt nooit kunnen waarmaken. Over zijn ambities als trainer laat hij zich aanvankelijk grappenderwijs uit. "Ik heb al tegen Jan Olde Riekerink, de trainer van de D-junioren, gezegd dat over een paar jaar wij op dat podium op het Museumplein staan. Ik bedoel, Van Gaal is hier ook niet als hoofdtrainer begonnen.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 119