de Regt blik talenten )0 begon meteen te dollen dat ik nu wel wat meer respect verdiende. Naar de reacties te oordelen dachten mijn gewaardeerde collega's daar anders over." Dinsdagmiddag moesten de C-junioren trainen. De Regt zag zijn spelers om vijf uur in polonaise van de kleedkamer naar het veld feesten. Op de training heette het partijtje 'Ajax tegen Gremio'. Ajax won. De kracht van Ajax "De jongens beseffen heel goed wat het betekent dat het eerste wereldkampioen is. Wij zeiden ze: 'Jullie mogen voetballen bij de beste club ter wereld. Dat is een eer, dus zorg dat je dat waarmaakt.' Het mooie is dat ze uit zichzelf een plakkaat hebben gemaakt met foto's en allerlei felicitaties. 'Waar is hier een brievenbus?' vroegen ze. 'Bij de administratie,' zei ik. En daar gingen ze, om met z'n allen dat ding door de bus te gooien. Uit dergelijke dingen blijkt de kracht van Ajax. De afstand tussen jeugd en selectie is overbrugbaar. Zowel letterlijk als figuurlijk." Normaal gesproken hadden De Regt en zijn junioren niet bij de huldiging aanwezig kunnen zijn. Woensdag, tussen half zes en half negen stond De Regt op het veld te trainen. "Tijdens die training kwamen mensen vragen wat er aan de hand was. Ik wist toen al dat er boven Siberië gekeerd was en dat de huldiging de volgende dag zou plaatsvinden. Ik ben niet naar het Museumplein gegaan. Maar toen ik met mijn vrouw om half acht in de Bijenkorf zat te eten, zag ik over het Damrak een hele stroom mensen terug naar het Centraal lopen. Kennelijk waren er ook heel veel mensen van buiten de stad gekomen om Ajax toe te juichen. De populariteit van Ajax kent op dit moment geen grenzen. Ik geloof dat alleen de verstokte Feyenoord-fans het Ajax-succes niet goed kunnen hebben. Ik heb ook een paar collega's uit Zuid-Holland. Goede mensen verder, hoor, daar gaat het niet om. Maar echt blij zijn ze niet voor ons. Toen Feyenoord met 3-0 van RBC had gewonnen, zeiden ze me dat het één groot feest was op de Coolsingel. Kijk, mijn hart is groot genoeg om ze dat dan van harte te gunnen." AJAX MAGAZINE JANUARI 1996 115

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 115