Studenten in het tweede Ajax 2 door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst Toen de voitaüige selectie 'op wereldreis' was, stonden er voor Ajax 2 geen wedstrijden op het programma. Het tweede trad daarom in de afgelopen periode slechts tweemaal aan. Dat biedt een uitstekende gelegenheid voor een nadere kennismaking met twee bollebozen uit de ploeg van Gerard van der Lem: Dave van den Bergh en Robert Gehring. Maar eerst het reguliere verslag van de prestaties op het veld. Ajax 2 bleef in beide wedstrijden die het speelde ongeslagen. Heerenveen had net als Ajax slechts één verliespunt. Misschien was het daarom dat de Ajacieden geruime tijd naar het treffen met de Friezen toegeleefd hadden. Zij hadden zelfs verzocht de wedstrijd om de Challenge Cup tegen Katwijk de dinsdag ervoor te annuleren om elk risico uit te sluiten, maar daar wilde de technische staf niets van weten. Ook vlak voor de wedstrijd was in het spelershome goed merkbaar hoezeer men erop gebrand was de wedstrijd te winnen. Voor de goede sfeer zorgde - indirect - Andrei Demtchenko. Toen bij hem geïnformeerd was of hij dit keer wel de soepballetjes kon verdragen, was dat aanleiding tot een sketchje, dat tot grote hilariteit leidde. Kennelijk had de voorbereiding niet beter kunnen zijn, want Heerenveen werd gedeclasseerd, ondanks het feit dat het tien contractspelers in de basis had. De enige amateur werd er na vijfentwintig minuten uitgehaald door trainer Verbeek, omdat, naar hij na afloop verklaarde, Nordin Wooter een maatje te groot voor hem was. Wooter ging inderdaad ijzersterk van start. Na negen minuten ontving hij een lange pass van Martij n Reuser, liet op volle snelheid de Heerenveense achterhoede achter zich en passeerde keeper L'Ami: 1-0. Ook bij het tweede doelpunt waren Reuser en Wooter betrokken. Uit een voorzet van de eerste wist L'Ami de inzet van de tweede half te keren, waarna de terugspringende bal voor Demtchenko was, die in de tweeëntwintigste minuut 2-0 intikte. Een verre uittrap van Casper Nelis was de inleiding tot het derde doelpunt. Andrei Demtchenko tikte de bal in één keer door naar Dave van den Bergh eri die kon 3-0 op het scorebord laten aantekenen. In de tweede helft kwam een agressiever Heerenveen in het veld, met Kooistra voor L'Ami in het doel, waardoor Ajax in ieder geval het eerste kwartier na de thee het goede spel van ervoor niet kon voortzetten. In de negenenzestigste minuut echter onderbrak Eli Louhenapessy heel slim een combinatie van Heerenveen. Hij verzond direct op de diepgaande Martijn lyeuser een lange pass. Met een schitterende lob verschalkte deze de uitgelopen doelman Kooistra: 4-0. Vervolgens werden door trainer Gerard van der Lem de drie A- junioren lohn O'Brian, Sally Yildiz en Wim Nijssen in het veld gebracht. Een kwartier voor tijd waren het wederom Reuser en Wooter die een goede aanval opzetten door de bal direct naar elkaar te passen en Andrei Demtchenko in staat te stellen 5-0 te scoren. De daarmee bereikte eindstand stemde trainer Van der Lem tevreden. Vooral Martijn Reuser en Nordin Wooter, die tot de selectie van het eerste elftal behoren, lieten zien hoe je een wedstrijd in het tweede dient op te vatten: als een mogelijkheid om de technische staf te laten zien dat je terecht bij de selectie van het beste team uit Europa behoort. De wedstrijd tegen Vitesse was helaas van een duidelijk minder gehalte. Een ongeïnspireerd en plichtmatig optredend Ajax liet in de eerste helft helemaal niets vermeldenswaardigs zien, waarover trainer Van der Lem in de rust in woede ontstak. De tweede helft was evenmin fraai, maar er werd in ieder geval met inzet gespeeld. Kiki AJAX MAGAZINE JANUARI 1996 107

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 107