Minder soepel verliep in Breda de ontmoeting tegen NAC. Zonder Litmanen, Santos, Finidi en Kluivert ondervond de ploeg pittige tegenstand, waarbij het opviel hoe lankmoedig de scheidsrechter optrad tegen het geruk en gesjor aan onze voorwaartsen. Vooral Kanu kreeg het zwaar te verduren en moest diverse aanslagen op zijn benen incasseren. Door het missen van veel kansen bleef het lang 0-0 en moest Patrick Kluivert er aan te pas komen om die ene goal te forceren die genoeg bleek te zijn voor de volle winst. In zeventien maanden bleef Ajax maar liefst veertig wedstrijden ongeslagen en vestigde Edwin van der Sar het zoveelste record door in de eerste zes wedstrijden van de competitie geen doelpunt tegen te worden geroeid met de riemen die er zijn. Ook het publiek zal nog even begripvol moeten zijn. Straks wordt het allemaal heel anders en veel beter! Het zoveelste record Voor de competitie was Fortuna Sittard op 20 september de tegenstander in de Meer. De Limburgers konden niet echt een vuist maken. De 4-0 winst was niet meer dan een flauwe afspiegeling van het werkelijkee krachtsverschil. Frank de Boer lukte het, met het 'vingertje' naar Gerard van der Lem, voor de eerste keer in deze competitie uit een vrije trap te scoren, broer Ronald bleef niet achter, terwijl Nwankwo Kanu en Mare Overmars de score verder opvoerden. krijgen. Intussen eiste de Champions League de aandacht op, met als tegenstander de Hongaarse kampioen Ferencvaros. De Hongaren hadden inmiddels een aardige reputatie opgebouwd met de uitschakeling van Anderlecht in de voorrondes en de 0-3 winst op Grasshoppers. Bovendien leek het erop dat de ploeg absoluut van plan was Ajax goed partij te geven en zelfs winstkansen zag door de wedstrijd in het eigen kleine stadion te spelen. Voor de Hongaren liep het allemaal even anders dan gedacht. Niet alleen werd de ploeg met 5-1 volledig afgedroogd door Ajax, ook blameerde de club zich door de racistische geluiden vanaf de tribunes. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995 9

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 9