Druk, druk, druk I Kroniek door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Wie had gedacht dat het allemaal wat minder zou worden, weet inmiddels wel beter. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, worden de successen van het vorige seizoen gecontinueerd. Voor sommigen buiten de club mag dat misschien irritant worden, maar daar heeft Ajax natuurlijk geen boodschap aan. ledereen bij Ajax is er zeer tevreden over dat Louis van Gaal en Gerard van der Lem de club minimaal tot 1997 trouw blijven. Ajax zal de ingeslagen weg met volle overgave blijven volgen, maar blijft ook met beide benen op de grond staan. Dat is nodig, op weg naar nieuwe successen, een prachtig stadion en een schitterend eigen voetbalcomplex in augustus 1996. Op alle fronten in het voetbal wordt de kar min of meer door Ajax getrokken. Maar weinig clubs zijn dichter bij Ajax gekomen; slechts PSV lijkt enigszins in de voetsporen van ons elftal te kunnen blijven. Op alle fronten wordt dan ook veel van onze spelers gevraagd. Een overvolle agenda en veel gereis in de laatste drie maanden van het jaar zullen veel van de krachten eisen, zodat iedereen blij zal zijn wanneer de kerstboom in zicht komt. Het is allemaal schitterend, maar het succes kent ook een achterkant. Zoals daar zijn de enorme inspanningen die iedereen in de club, van hoog tot laag, zich moet getroosten om onder moeilijke omstandigheden alles te doen wat er gedaan moet worden. Het lijkt of voor sommigen buiten de club het succes van Ajax een beetje te veel van het goede begint te worden. Voorzitter Aalbers van Vitesse vindt de overmacht van Ajax ongezond, Louis van Gaal moet zijn woorden op een goudschaaltje wegen om niet tot de orde te worden geroepen en Michael van Praag zou nu wel genoeg gezegd hebben over supportersbeleid. Ajax moest maar weer eens een toontje lager gaan zingen. Dergelijke geluiden klinken hier en daar, terwijl Ajax toch de vaandeldrager van het Nederlandse voetbal is. Straks zal bijvoorbeeld iedereen zijn financiële graantje meepikken als de televisiegelden worden verdeeld. Het is voor een groot deel aan Ajax te danken dat de media bereid zijn om heel diep in de buidel te tasten. Daarbij past alleen maar waardering en respect voor de club die kans ziet het Nederlandse voetbal op een hoger plan te tillen. Ook bestuurlijk en organisatorisch moet het hoge niveau gehandhaafd blijven. Met betrekking tot het eerste werden Arie van Os en Hennie Henrichs op de jaarvergadering van de Ledenraad in hun bestuursfuncties herkozen. Iedereen weet inmiddels ook, dat Ajax aan de Middenweg, hoe gezellig het daar ook is, helemaal uit zijn jasje is gegroeid en staat te trappelen om de nieuwe outfit aan te trekken. Augustus volgend jaar verhuist de Ajax-familie naar Amsterdam Zuidoost en Sportpark De Toekomst. Tot dan moet 8 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 8