wereldbeker 3 CÜ7 1 Voor de tweede keer in de geschiedenis won Ajax de wereldbeker - aan de andere kant van de wereld, en dat hebben we geweten. De wereld wordt steeds kleiner, maar Siberië behoudt zijn spreekwoordelijke klank van groot, ontoegankelijk gebied, zelfs voor een vliegtuig met de wereldbeker, de wereldkampioenen en hun supporters aan boord. Terwijl het Museumplein volstroomde en het thuisfront zich opmaakte voor de huldiging van de helden, keerde op hetzelfde moment vlucht KL 6823, na drie uur vliegen en tevergeefs onderhandelen 'op hoog niveau', terug naar Tokio. Er werd wat afgeïmproviseerd, plotseling. In het vliegtuig, bij Ajax thuis in De Meer, ten stadhuize, en ook bij het Ajax Magazine, dat eigenlijk al over de allerlaatste sluiting heen was. Maar waar een wil is, is een weg. Geduld werd beloond en vierentwintig uur later dan bedoeld vierde Amsterdam alsnog een groots feest op het Museumplein, waarbij de kou en de oververmoeidheid zowel op als voor het podium van het ene op het andere moment als sneeuw voor de zon verdwenen. En het Ajax Magazine? Voor deze twee pagina's werd een uitzondering gemaakt en gold een aller-, allerlaatste sluiting. Uitzonderingen bevestigen de regel, en het winnen van de wereldbeker is tenslotte uitzonderlijk. Ajax Magazine nummer 4, dat januari 1996 verschijnt, zal dan ook grotendeels in het teken staan van dit prachtige wapenfeit. Op deze pagina daarvan een voorproefje. En verderop in dit Ajax Magazine een terugblik op die vorige wereldbeker door de man die er ook drieëntwintig jaar geleden al bij was: Bobby Haarms. Die haalt daarbij bovendien herinneringen op aan een aantal andere gedenkwaardige Ajax- reizen. Wat dat betreft is er niets nieuws onder de rijzende zon. I

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 7