Champions League Bijzonderheden De andere wedstrijd in de groep, Ferencvaros - Real Madrid, eindigt - verrassend - gelijk: 1 - 1Daardoor blijft de afstand tussen nummer één (Ajax) en nummer twee (Real Madrid) drie punten. Scheidsrechter Levnikov geeft geel aan Comisetti, Ibrahim en Thüler van Grasshoppers en aan Frank de Boer en Finidi van Ajax. Bij Grasshoppers staat derde keeper Foletti in het doel. Eerste keeper Zuberbühler is geblesseerd en tweede doelman Boeckli geniet weinig vertrouwen van de trainer. Ajax bereidt zich in het zeer sjieke hotel Dolder Grand voor op de wedstrijd. Commentaar Louis van Gaal: "Wij waren niet bij de les, zeker niet in het begin. Grasshoppers heeft ons tactisch goed aangepakt. Ik heb een donkerbruin vermoeden waarom mijn spelers met een mindere concentratie tegen Grasshoppers speelden. Maar dat bespreek ik morgen in de kleedkamer tijdens de wedstrijdbespreking, om te zien of mijn vermoeden juist is." Piet Hamberg (assistent-coach Grasshoppers): "Als iemand Ajax een keer had kunnen kloppen, was dat vanavond Grasshoppers geweest. De jongens van Ajax blijken toch ook gewoon mensen van vlees en bloed. Met hen gaat ook wel eens iets mis." Frank de Boer: "We weten nu weer wat er zondag nodig is tegen PSV." Woensdag 1 november 1995 Grasshoppers - Ajax 0 - 0 Hardturm-stadion, Zurich 20.000 Scheidsrechter: Grasshoppers: Trainer: Ajax: Trainer: Aleksei Levnikov (Rusland) Foletti; Haas, Vega, Gren, Thüler; Lombardo, Geiger, Koller, Comisetti (81. Sermeter); Ibrahim (87. Viscaal), Magnin (67. De Napoli). Christian Gross Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen (59. Kanu), Davids; Finidi, Kluivert, Overmars (74. Reuser). Louis van Gaal In Zürich ondervond Ajax niet alleen meer tegenstand van Grasshoppers dan in Amsterdam, de eigen vorm liet ook te wensen over. Hier wordt Nwankwo Kanu door een Zwitserse verdediger de bal ontfutseld. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 75