Champions League Woensdag 18 oktober 1995 Ajax - Grasshoppers 3-0 (1-0) Olympisch Stadion, Amsterdam 43.000 Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Grasshoppers: Trainer: Scoreverloop: Adrian Porumboiu (Roemenië) Van der Sar; Reiziger, Blind (73. Scholten), Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer (62. Kanu), Litmanen, Davids; Finidi, Kluivert, Reuser. Louis van Gaal Zuberbühler; Gamperle, Vogel, Gren, Vega, Koller, Lombardo, Geiger, Rzasa (73. Sermeter), Viscaal, Magnin. Christian Gross 12. 1 - 0 Kluivert, 68. 2 - 0 Kluivert; 87. 3-0 Finidi. De Ajacieden danken, al dan niet met geruilde shirts, het Amsterdamse publiek voor de ondersteuning tijdens Ajax - Grasshoppers. Bijzonderheden Bij Grasshoppers ontbreken de geschorste verdediger Thüler en middenvelder Comisetti. Aanvaller Subiat is geblesseerd terwijl de keeper, Zuberbühler, tobt met een liesblessure maar toch plaats neemt tussen de palen. De Nigeriaan Duke Udi is afwezig omdat hij met de nationale ploeg moet spelen. Daags na de wedstrijd vertrekt Nwanko Kanu naar Oezbekistan waar hij op zaterdag met de Olympische ploeg van Nigeria moet spelen om de Afrikaans- Aziatische beker. De andere wedstrijd in Groep D, Real Madrid - Ferencvaros, eindigt in een 6-1 overwinning voor de Madrilenen. Scheidsrechter Porumboiu geeft geel aan Danny Blind en Harald Gamperle. Commentaar Christian Gross: "Het was van tevoren bekend dat Ajax een maatje te groot is voor mijn elftal. De blessures en de schorsingen voer ik niet als excuus aan, wij spelen niet voor niets tegen de kampioen van Europa en ondanks de nederlaag kan ik niet ontevreden zijn over de prestatie van mijn team." In het Olympisch stadion kwam Ajax tegen de Zwitserse kampioen Grasshoppers tot een klassieke score: 3-0. A I AV AAA/"" A7INIC nCTCAADCD 1QQC

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 74