5. 6. FC Twente - Ajax Bijzonderheden Marcio Santos raakt in de week voorafgaande aan FC Twente - Ajax zeer ernstig geblesseerd. In de vriendschappelijke interland Brazilië - Uruguay verstapt hij zich na twintig seconden en scheurt zijn achillespees. Daags na de wedstrijd wordt Santos in Rio de Janeiro door chirurg Toledo geopereerd. Het herstel zal maanden duren. Voor de wedstrijd komt het tot ongeregeldheden tussen politie en Ajax- supporters. Op last van de burgemeester van Enschede worden de met de auto naar de wedstrijd reizende supporters door de politie tot stoppen gedwongen om de reis vanaf de snelweg met bussen voort te zetten. Over een dergelijke aanpak is van tevoren geen overleg geweest met Ajax. De massale invasie van auto's heeft te maken met de staking bij de NS. Feyenoord - Ajax Bijzonderheden De aftrap staat gepland om 18.00 uur omdat de wedstrijd live door SuperSport wordt uitgezonden. Door de massale toeloop van publiek dat niet op tijd is, begint de wedstrijd bijna een kwartier te laat. Hoewel aanvankelijk geschorst vanwege een rode kaart, is Ronald Koeman na in beroep te zijn gegaan tegen de straf, toch van de partij tegen Ajax. Ajax - Feyenoord is het debuut voor Feyenoord-coach Arie Haan. Nwankwo Kanu komt terug uit Nigeria en wordt om half vijf op Schiphol opgepikt en naar De Kuip gereden. Ondanks de reis van Oezbekistan via Moskou naar Amsterdam neemt de aanvaller plaats op de reservebank. Clemens Zwijnenberg valt de eer ten deel Edwin van der Sar voor het eerst in deze competitie te passeren. Na 845 minuten is de Ajax-keeper eindelijk een keer gepasseerd. Er valt één gele kaart: voor Feyenoorder Van Gobbel. Commentaar Nwankwo Kanu duellert in de lucht met Vitesse- verdediger Theo Bos. Ronald Koeman: "Ik was op alles voorbereid. Ik voelde dat het nog zwaar zou worden. Als je je dan laat terugdringen, eigenlijk met elf verdedigers speelt, kun je wachten op de ommekeer." Danny Blind: "Onze kracht was dat wij na de snelle achterstand niet in paniek raakten. De spelers die bij ons de openingen moesten maken, deden dat ook. Daardoor hadden we de aansluiting weer snel te pakken. Dat was ons geluk. Vooral Bogarde voetbalde prima, hij was constant gevaarlijk. Het verbaasde mij wel dat Feyenoord zich al na de eerste minuten liet terugzakken en dat constant volhield." In Enschede nam Ajax een belangrijke en moeilijke horde. FC Twente werd in eigen huis kansloos gelaten, onder meer door deze goal van Mare Overmars. De topper Feyenoord - Ajax kende een zeer enerverend begin. Na een 2-0 voorsprong bogen de Rotterdammers alsnog diep het hoofd voor de kampioenen uit Amsterdam. Op de foto een duel tussen Jari Litmanen en Rob Witschge. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995 71

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 71