2. NAC - Ajax Bijzonderheden De sterk leidende Dick Jol geeft geel aan Ton Lokhoff van NAC en aan Winston Bogarde van Ajax. Bij Ajax ontbreken de in Nigeria verblijvende Finidi (die naar later blijkt vergeefs wacht op de begrafenis van zijn broer) en de geblesseerde Jari Litmanen. Patrick Kluivert begint de wedstrijd als bankzitter om hem enigszins in de luwte te houden na de commotie rond zijn persoon naar aanleiding van het dramatische ongeval. Commentaar Patrick Kluivert: "Waarom ik na dat doelpunt naar het supportersvak van Ajax toeliep? Dat had ik eerder met een paar van die jongens afgesproken." Louis van Gaal: "Het was een enerverende wedstrijd en dat hadden wij aan onszelf te danken. Doordat wij kansen misten bleef NAC in de wedstrijd en moesten we tot het einde diep gaan." Wim Rijsbergen: "We hebben geprobeerd het publiek iets te bieden. Dat is ook gelukt. Het was leuk om te zien, maar we zijn er uiteindelijk niets mee opgeschoten. Ik had nog gehoopt dat Kluivert weg zou blijven tot de volgende wedstrijd. Dat scheelt een gigantische jas want hij besliste de wedstrijd." Commentaar Foppe de Haan: "De realiteit wijst uit dat Heerenveen dit seizoen een stel makke schapen in het veld heeft staan. Wij zijn gewend dat de ploeg aanvalt, daar komen wij al jaren voor naar het stadion. En niet om Heerenveen met maar één spits te zien spelen." Heerenveen - Ajax Bijzonderheden Scheidsrechter Uilenberg bestraft Heerenveen-verdediger Doesburg met geel. Finidi George is terug uit Nigeria en maakt weer deel uit van het basis-elftal. Marcio Santos krijgt van Louis van Gaal de kans zich te bewijzen. Na de wedstrijd maakt het Ajax-bestuur bekend dat Patrick Kluivert voorlopig geen commentaar of interviews aan de pers geeft. In Heerenveen wachtte Ajax niet, zoals een seizoen eerder, een hete middag. De Friezen konden weinig tegen Ajax inbrengen. Hier delft Marco Roelofsen het onderspit tegen Mare Overmars. Edwin van der Sar: "Als doelman kan ik in zulke wedstrijden niets bewijzen, maar in het circulatievoetbal dat wij spelen kunnen ze mij als extra aanspeelpunt gebruiken. Ik speel zo'n wedstrijd meer met mijn voeten dan met mijn handen." AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 69