Einde jaar Van de redactie Ajax Magazine 3 markeert het afscheid van alweer een kalenderjaar. Dat het een voor Ajax heel bijzonder jaar wasr daar is iedereen het over eens. Records werden gebroken, overwinningen als paarlen aan een snoer aaneengeregen, blinkend edelmetaal werd naar de prijzenkast gesleept. Het jaar 1995 was op veel gebieden een triomfantelijke aaneenschakeling van prachtige momenten. Halverwege, in zijn voorwoord in de presentatiegids van Ajax, zei Louis van Gaal dat het een utopie was om te veronderstellen dat het seizoen 1994- 1995 gekopieerd zou kunnen worden. Wellicht is dat ook onmogelijk, maar zelfs Van Gaal zal hebben opgekeken van de veerkracht en de stabiliteit van zijn team. 1995 had ook schaduwzijden. De Ajax-familie had het heengaan van een aantal getrouwen te betreuren; het noodlottige ongeval waar Patrick Kluivert bij betrokken was, en de tragische dood van de broer van Finidi grepen de ambiance rond het eerste elftal aan. Er waren meer zaken om bij stil te staan. Zo gaat het besef dat dit het laatste seizoen van ons oude, trouwe Ajax-stadion is, hartstochtelijker leven. De nieuwe woonplaats, de Amsterdam Arena, gluurt steeds machtiger om de hoek. Met het Magazine in de hand stappen wij over de drempel die leidt naar het nieuwe jaar. Het is een periode van betrekkelijke rust, maar al snel in januari zal het jachtige ritme van opeenvolgende wedstrijden hervat worden. In het verschiet liggen de dubbelslag om de Europese Supercup, de kwartfinale van de UEFA Champions League en uiteraard de nationale competitie en het Amstel-Cuptoernooi. Nieuwe uitdagingen die de supporters in vervoering zullen brengen en die de Ajacieden zullen prikkelen om het beste van zichzelf te geven. Dat beste (en meer) zal ook het Ajax Magazine proberen te bieden. In deze uitgave komen behalve de kopstukken die voor een groot deel de glans van de club bepalen, ook een aantal aspecten van de achtergrond, het Ajax-fundament, aan bod. Mensen, zoals Ton Pronk, die in stilte werken maar ervoor zorgen dat er een basis is waarop utopieën kunnen groeien. David Endt AjAX MAC.AZINE DECEMBER 1995 5

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 5