schouders op. "Soms word je voor de keuze gesteld en dan moet je bepaalde dingen tegen elkaar afwegen. Ik weet wat ik hier heb. Familie, vrienden en ik speel in een team dat op alle fronten meedoet en meetelt. In Nederland, in Europa en nu ook in de wereld. En de werksfeer bij Ajax is goed. Je moet maar afwachten hoe dat bij een andere club is. Maar ik wil op alle fronten bijleren. Bij Ajax heb ik door de jaren heen ontzettend veel opgestoken, in het buitenland komen weer heel andere aspecten om de hoek kijken. Maar nogmaals: in december zal er over een nieuw contract worden gesproken. Ik zie wel wat er op me af komt. Een kwestie van vraag en aanbod. Zoals het altijd gaat, eigenlijk." Edgar Davids schuift de lege soepkom naar de rand van de bar. Achter hem spoeden de andere Ajax-spelers zich naar de uitgang van het spelershome. Op weg naar de bus, die hen naar Schiphol zal vervoeren. Op weg naar de Spaanse hoofdstad Madrid. Edgar Davids neemt met een knipoog zijn krentenbollen in ontvangst. Nog één ding: in de interland tegen Noorwegen kwam Edgar Davids na bijna een uur spelen in het veld voor Richard Witschge. Eenmaal binnen de lijnen sloeg hij twee kruistekens, sloot de ogen, vouwde de handen en prevelde een schietgebedje richting hemel. Is hij zo gelovig? "Ik ben van huis uit rooms-katholiek opgevoed. Daar zal het dus wel mee te maken hebben. Ik ben in ieder geval niet bijgelovig. Maar verder vind ik dit niet zo interessant om over te praten. We hebben gewonnen van de Noren, dat is interessant. We houden kans op het Europees kampioenschap. In Engeland, daar gaat het gebeuren, daar móet ik bij zijn." Hij staat op. "Dat was het? Mooi, dan ga ik nu naar Madrid." AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 41