geblesseerde Frank de Boer in het hart van de defensie. Met andere woorden: Edgar Davids is multifunctioneel. "Ja, daar komt het wel op neer. Ik kan bijna alles..." Of er ook iets is wat hij niet zo goed kan? Koppen misschien? "Kan ik ook. Nee, ik ben geen kopstèrke speler, maar ik kan het wel." En met een lach: "Ik maak zelfs doelpunten met mijn hoofd." Soms heeft hij heimwee. Dan herinnert hij zich de wedstrijden met de Ajax-jeugd, toen hij nog linkerspits was. Linksbuiten van Ajax. Tegenstanders vermorzelen, aanvallen, acties maken, nog net even dat ene mannetje voorbij. De achterlijn halen en dan zo'n wegdraaiende voorzet. Heerlijk. Er zijn nu wedstrijden waarin hij graag nog eens wil laten zien wat hij in huis heeft. Op die plek, de meest vooruitgeschoven man aan de linkerkant. Met het kalk van de krijtlijn aan zijn schoenen. "Ja, soms mis ik dat wel. Maar op het middenveld is ook lekker, hoor. En de trainer vindt dat ik daar het best tot mijn recht kom. Geen probleem. Ik leer er alleen maar van. En dat is belangrijk, tenminste dat vind ik heel belangrijk." Edgar Davids is bewust bezig met zijn ontwikkeling als voetballer. Hij past goed op zichzelf, luistert naar de mensen die het goed met hem voorhebben. Daarom is hij ook zo ver gekomen en heeft hij alle tegenslagen, meestal in de vorm van blessures, overwonnen. Zoals in zijn eerste jaar in de A-selectie, toen hij maandenlang moest revalideren van een botscheurtje in zijn linkerenkel. Of zoals het afgelopen seizoen, waarin hij ook meer wedstrijden verstek moest laten gaan dan hem lief was. Vanwege een liesblessure en de oogoperatie, die hij op 7 maart van dit jaar moest ondergaan. In een oefenwedstrijd tegen Novi Sad werd Davids aan het linkeroog geraakt, waarna hij kampte met een verhoogde oogdruk. Druppels en medicijnen hielpen niet afdoende, waardoor een operatieve ingreep in het Amsterdamse VU-ziekenhuis noodzakelijk was. "Dat is niet zomaar iets, een oogoperatie, "kijkt Davids terug op die periode. "In eerste instantie was ik toch wel bang, maar ik kreeg gelukkig al heel snel het gevoel dat het allemaal goed zou komen. En dat is ook zo. Er zit nog steeds verbetering in, zo blijkt uit de controles. Mijn gezichtsvermogen gaat beetje bij beetje vooruit, al is het nog niet honderd procent." Stille liefde Hij lepelt het laatste restje soep uit de kom. Of er nog meer is? Wat: soep of vragen? "Vragen natuurlijk, daar kom je toch voor." Terug naar de toekomst dan maar. Edgar Davids heeft vorig jaar al gezegd, dat hij een serieuze aanbieding van een topclub niet zomaar naast zich neer zal leggen. Hij koestert al jarenlang een stille liefde voor Juventus. Maar gezien zijn specifieke capaciteiten zou hij ook zeker in de Engelse Premier League niet misstaan. Wedstrijden in een hoog tempo, altijd strijd, altijd vermaak. En naar een type voetballer als Davids (snel, linksbenig, technisch begaafd, produktief en een goede voorzet) is in Engeland van oudsher veel vraag. Davids: "Maar de Engelse competitie hoeft door alle sterren die er lopen niet ineens heilig te worden verklaard. Italië is mooi, Spanje ook. En wat denk je van Duitsland? Daar had ik het met Youri Mulder nog over toen we met het Nederlands elftal in trainingskamp zaten voor de wedstrijd tegen Noorwegen. In Duitsland is ook strijd, zitten de stadions ook vol. Youri heeft het daar écht goed naar zijn zin. Goeie gozer trouwens, Youri Mulder. Ook een beetje een Amsterdammer. En dan is het al gauw goed, hè. Want alles wat uit Amsterdam komt, is goed." Bulderende lach. Waarom zou hij dan uit Amsterdam vertrekken? Edgar Davids haalt zijn AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 39