Een bijter met een bovengemiddelde technische bagage Interview door Dick Sinteni foto's Louis van de Vuurst "O ja," klinkt het nuchter, "het interview." Edgar Davids komt net uit de catacomben van stadion De Meer getrippeld. De haren nog nat van het douchewater en de losgeknede benen gestoken in een keurige pantalon van de club. Het is maandag, de dag na Ajax-Groningen. De selectie maakt zich op voor het vertrek naar Madrid. Verplichtingen in de Champions League. Tussen alle bedrijven door hijst Ajax' nummer acht zich even later op een kruk aan de bar van het spelershome. Met voor hem een dampende kop tomatensoep, om de inwendige mens zo vlak voor de reis wat te versterken. De twee krentenbollen worden op zijn verzoek ingepakt in een plastic zakje. Voor straks, in de spelersbus. "Prima," zegt hij met een voldaan gezicht, "we kunnen beginnen." Zo is Edgar Davids. Alles op zijn tijd. Hij benadert de mensen in zijn omgeving als speelt hij een voetbalwedstrijd. Om de haverklap wordt een passant door hem 'getackeld'. "Hé, tijd niet gezien. Hoe is het met jou?" Er volgt een dikke zoen voor de oude bekende en een korte conversatie. Bulderende lach, pretoogjes. Het duurt hooguit een paar minuten, dan keert hij weer terug naar tomatensoep en interview. Met een serieuze blik: "Goed, wat wil je allemaal weten?" Hoe Edgar Davids over zijn toekomst denkt. De 22-jarige Amsterdammer maakt immers deel uit van een van de beste clubteams van de wereld. En voor Guus Hiddink is hij zo langzamerhand een vaste keus in de selectie van het Nederlands elftal. Toch staat Davids op het punt om een belangrijke beslissing te nemen. Aan het einde van dit seizoen loopt zijn contract bij Ajax namelijk af. In december zal hij met de clubleiding praten over een mogelijke verlenging van zijn verblijf in De Meer. Wordt het vastigheid of een nieuwe uitdaging? Het is het bekende verhaal van de topvoetballer en de drang naar... Ja, naar wat eigenlijk? Het Avontuur? Geld? Idealen? Dromen? Een andere cultuur, andere mensen? Het is vaak een combinatie van factoren die voetballers uit hun vertrouwde omgeving weglokt. Zoals ook ras-Ajacieden als Johan Cruijff, Willem Kieft, Marco van Basten en Frank Rijkaard de deur eens achter zich A I AY AA A r. A 7 I M F nFTFAARFR 1 QQ^

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 36