nevenactiviteiten heeft De Boer ook nog tijd weten vrij te maken. Onlangs leende hij zijn hoofd uit om het promotiemateriaal van de Ajax- cosmeticalijn te sieren. Een tussendoortje slechts, vergeleken bij de plannen die hij met broer Ronald en diens schoonvader Rob Cohen heeft gesmeed. Zo is er een kledinglijn ontwikkeld, variërend van sportspullen tot casual kleding, 'Twins Life' gedoopt. Daarnaast heeft Cohen een brochure in elkaar geflanst, gericht op bedrijven, 'Twin Exposure' geheten. De Boer legt uit: "Bedrijven kunnen mij en Ronald nu inhuren voor verschillende activiteiten, bedrijfsdagen en zo. Een voorbeeld? Stel dat een bedrijf een dagje gaat golfen met het personeel. Dan kan het ons inhuren om mee te doen. Dat mes snijdt aan twee kanten. Voor die mensen is het leuk om te spelen met bekende voetballers, voor ons is het financieel aantrekkelijk en het is ook goed voor je ontwikkeling. Komen we in contact met geheel andere mensen dan waar we normaal mee omgaan. Daar leer je alleen maar van. Nee, lezingen zie ik mezelf niet zo gauw geven. Laatst heb ik zo'n praatje van René van der Gijp meegemaakt. Fantastisch was dat, die kan honderden managers in een zaal stil houden met een heel onderhoudende lezing, waarin hij serieuzer is dan je zou denken bij Gijp. Met af en toe een grap natuurlijk, want het blijft natuurlijk Van der Gijp. Heb ik bewondering voor, hoe hij dat doet, maar ik denk niet dat ik daar aanleg voor heb. Maar voor andere dingen kunnen bedrijven ons altijd bellen." Van trainingskamp naar trainingskamp Een voorschot op de toekomst wil hij zijn nevenactiviteiten niet noemen. Het post- voetbaltijdperk ligt nog mijlenver van hem vandaan. Er is nog zo veel te doen, zo veel te winnen vooral. En er zijn oud-Ajacieden die serieus moeten vrezen voor hun onaantastbaar geachte records. Ruud Krol bij voorbeeld, met 83 interlands nog steeds record-international. En mocht De Boer inderdaad zijn ganse loopbaan aan Ajax vastgeklonken blijven, dan dreigt ook Sjaak Swart (463 competitiewedstrijden voor Ajax) overvleugeld te worden. "Dat zijn prachtige records om na te streven, maar verder sta ik daar niet zo bij stil. Ik leef bij de dag, ben nogal zorgeloos ingesteld. Vandaar ook dat ik echt nog niet weet wat ik na mijn carrière wil gaan doen. Op dit moment zeg ik dat een trainerschap niets voor me is. Ik kan me voorstellen dat ik juist blij ben als ik van alle stress af ben als ik stop. Als ik toch zie hoeveel tijd en energie onze trainer in zijn werk stopt, dat zou ik denk ik niet willen. Assistent trainer, een beetje in de luwte werken, dat zou nog wel een optie zijn. Maar die stress van een hoofdtrainer, nee, dank je. Mensen onderschatten dat volgens mij een beetje, de spanning waar je als topvoetbalier onder staat. Die denken dat je een paar keer traint en twee potjes in de week speelt en dat is dat. Alsof elke training zo maar effe een balletje trappen is, alsof er door het publiek en de media geen druk op ons wordt uitgeoefend. Dat is slopend, hoor. Begrijp me goed, ik heb een prachtig vak, voel me een bevoorrecht mens. En ik kan nu iets opbouwen waardoor ik later zonder zorgen kan leven. Ook als ik altijd bij Ajax blijf, ja. Dan zal ik aan het eind van de rit wat minder hebben dan wanneer ik naar het buitenland was gegaan, maar dat interesseert me niet. Sportief kan ik me niets beter voorstellen dan Ajax. We zijn nu al in het stadium, dat wanneer we verliezen, we dat puur aan onszelf te wijten hebben, niet aan de tegenstander. En we zijn nog steeds aan het groeien, dus het kan alleen nog maar beter worden. En privé heb ik ook alles wat ik me maar wensen kan. In het buitenland leef je van trainingskamp naar trainingskamp, dat schrikt me ook af. Bij Ajax zitten we drie dagen in afzondering voor een Europa Cup-wedstrijd, dat is prima te doen. Maar als ik van Aron Winter hoor hoe weinig hij zijn dochtertje ziet, dan bedenk ik me nog wel een paar keer. Vier, vijf dagen per week van huis vind ik niks. Weet je, ik moet vaak denken aan een opmerking van Frank Rijkaard, toen hij net weer terug was bij Ajax. Hij zei dat hij zo verschrikkelijk blij was dat hij op zondagochtend, op de dag van een wedstrijd, gewoon thuis een kopje koffie kon drinken. Ik wist precies wat hij bedoelde. Dat soort kleine dingetjes, daar gaat het toch allemaal om?" AIAY AA A C A 7 I M F HCrCAADPD 1QQR

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 28