tenminste het kijkspel zeer ten goede en dat maak je zeker niet vaak mee met wedstrijden in de Meer. Niet slim, zou de leek kunnen zeggen, om tegen Ajax zo open huis te houden. Het toont echter wel het lef van de tegenstander om er een echte wedstrijd van proberen te maken waar het publiek van kan genieten. Kluivert (2x), Litmanen, Davids, Blind en Kanu vonden het net achter Ruud Hesp, die nog meer goals voorkwam door prima keeperswerk. Dat werd ook verricht in Zürich door de keeper van Grasshoppers, in de vierde wedstrijd van Ajax in de Champions League. Er werd overigens niet gespeeld op een wijze om over naar huis te schrijven. De 0-0 eindstand wijst al in die richting. Het resultaat werd echter door de Zwitsers gevierd als een flinke overwinning, terwijl Ajax het gelijke spel als een nederlaag ervoer, hoewel de ploeg voor de vijftiende keer in successie ongeslagen bleef. Het overklaste daarmee de collega's uit het seizoen 1971-1972 die op veertien waren blijven steken. ledereen tevreden Misschien had het mindere spel wel te maken met de ontmoeting tegen PSV. De Eindhovenaren waren inmiddels in de competitie overgebleven als de enige club die Ajax nog enigszins kon bijhouden in de strijd om de bovenste plaats. Met de ex- Ajacieden Vink en Jonk in het veld en Menzo op de bank werd het een zeer interessante wedstrijd tussen de twee beste ploegen van Nederland. Zeker in de eerste helft had PSV het betere van het spel en nam het ook terecht een voorsprong, waarna Ajax zich gelukkig mocht prijzen dat de gelijkmaker van Kanu vrij snel zo maar uit de lucht kwam vallen. Wie had gedacht dat PSV in de tweede helft zijn overmacht zou voortzetten kwam bedrogen uit. Ajax kreeg de wedstrijd beter onder controle waardoor de ploeg van Dick Advocaat zich steeds meer op de counter ging toeleggen in de hoop een goaltje mee te pikken. Die kansen gaf Ajax niet meer weg. De ploeg had zelfs de winst nog kunnen pakken als een goal van Overmars niet ten onrechte werd afgekeurd vanwege buitenspel. De zoveelste dus. Uiteindelijk ging iedereen na deze veertigste ontmoeting tussen beide ploegen min of meer tevreden naar huis. "Gelijkspelen bij Ajax is een uitstekende prestatie," vond Dick Advocaat. "Wij blijven vijf punten voor," concludeerde Louis van Gaal. En dat is maar goed ook, want met zo'n voorsprong kan het team een stootje hebben. Als op een woensdagavond naar Waalwijk moet worden afgereisd om RKC te bestrijden, dan weet je het maar nooit. Vorig jaar werd het nipt 1-1 in een slechte wedstrijd, maar het jaar daarvoor speelde Ajax er een van zijn beste wedstrijden van het seizoen. Dat was nu niet het geval. Wel werd de winst eenvoudig binnengehaald door goals van Kluivert (2x) en Litmanen uit een strafschop. RKC kampte dan wel met veel blessureleed en schorsingen, de omstandigheden nodigden ook niet uit om er iets moois van te maken. De accommodatie, het veld en het licht in Waalwijk schitteren niet in schoonheid, maar ook daar wordt gesproken over een nieuw stadion. Trouwens, waar niet? De meeste Ajax-spelers konden zich met het Nederlands elftal gaan voorbereiden op het belangrijke duel tegen Noorwegen, waarmee een plaatsje bij de zestien landen die volgend jaar deelnemen aan het EK in Engeland, een stap dichterbij moest komen. Aan de laatste strohalm kan Oranje zich dankzij een 3-0 winst blijven vasthouden, maar het gevolg is dat er op 13 aiav MAC. A7INF nFrFMRFR 17

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 17