...c had dat een plaats bij de laatste acht clubs vrijwel werd zekergesteld. Op 22 oktober stond Ajax voor de zoveelste belangrijke krachtmeting. Het Rotterdamse Feyenoord had nogal wat turbulente dagen achter de rug met het vertrek van Willem van Hanegem en de komst van Arie Haan. Wat is er mooier voor een trainer en zijn spelers als dan juist Ajax op bezoek komt? Een betere tegenstander om iets te laten zien is er niet. Bij Rotterdams succes zou in één klap alles vergeven en vergeten zijn. Het toch altijd al door de media flink opgeklopte en tot zwaar beladen opgezweepte duel kreeg daardoor nog eens een extra dimensie, waardoor dit keer al helemaal niemand vooraf kon zeggen hoe het kwartje zou vallen. En dus wist Feyenoord noch Ajax wat het overkwam toen de Rotterdammers binnen acht minuten op 2-0 kwamen en Ajax de eerste tegengoals in deze competitie moest incasseren. Dat was voor de Ajax-aanhang even slikken. Voor de spelers lag het anders. Ronald de Boer: "Ik dacht bij het doelpunt: gelukkig maar, nu hoeven we daar niet meer voor te knokken." Onze ploeg bleef zichzelf en begreep dat er nog meer dan voldoende speeltijd resteerde om aan die onwelkome stand wat te doen. De kansen kwamen, Feyenoord liep al snel achter de bal en onze spelers aan en de vraag was alleen hoe snel de eerste treffer zou komen. Die liet niet lang op zich wachten. De jarige Winston Bogarde trakteerde zichzelf, zijn ploegmakkers en al wat Ajax was op het eerste tegendoelpunt van de avond. Vervolgens had Ajax alles betrekkelijk snel weer onder controle. Nog voor de rust kwam onze ploeg op voorsprong (3-2) door Jari Litmanen op aangeven van Patrick Kluivert en Mare Overmars. De veel scorende linksbuiten bracht na rust ook de beslissende 4-2 op het bord en daarmee Feyenoord op de knieën. "Ik heb nu van dichtbij kunnen zien hoe goed Ajax is," verzuchtte Arie Haan na afloop. Natuurlijk stond de woensdag na Feyenoord alweer de volgende ontmoeting te wachten. Ieder moment moest worden benut om een wedstrijd af te wikkelen want in november zou het helemaal feest worden met PSV, Noorwegen, Real Madrid en de wereldbeker. Dan wordt een thuiswedstrijd tegen Volendam al gauw een routineklus. Uiteraard moest gewonnen worden vanwege de punten, maar van een boeiende wedstrijd kon geen sprake zijn. Alleen twee schitterende goals van Ronald de Boer en de score van broer Frank en Nordin Wooter die de eindstand op 4-0 brachten, waren opmerkelijk. Die eindstand had veel hoger kunnen zijn als Kanu en Litmanen de strafschoppen niet hadden gemist. De concentratie was er kennelijk niet. Meer strijd viel er te verwachten tegen Roda JC. De Limburgers waren het afgelopen seizoen zeer succesvol, maar moeten nu ervaren dat aan de top komen gemakkelijker is dan er te blijven. De spelstijl van Roda was ongewijzigd vergeleken met het vorige seizoen. Toen kwam onze ploeg niet verder dat 1-1, nu werd het maar liefst 6-1 in een wervelshow van Ajax, dat zich helemaal kon uitleven ir de ruimtes die Roda weggaf. Het kwam m vr m a r a 7i n c nrrcaadcd aqqc

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 15