Verheugend was de mededeling dat onze trainer en zijn assistent Gerard van der Lem hun contracten met Ajax tot 30 juni 1997 hebben verlengd. "Het is een uitdaging om straks met de spelersgroep in het nieuwe stadion te spelen. Bovendien hebben we het allebei nog steeds heel goed naar ons zin bij Ajax. Er is geen enkele reden om de club te verlaten," motiveerde Van Gaal de beslissing om bij te tekenen. De uitstekende prestaties vonden hun positieve weerslag in de belangstelling voor de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van 5 oktober. Veel leden en donateurs wilden zich graag op de hoogte laten stellen omtrent de gang van zaken in onze vereniging. In dat kader informeerde Uri Coronel de vergadering over de Amsterdam Arena en verzocht voorzitter Van Praag de aanwezigen de datum van 14 augustus 1996 vast in de agenda te noteren vanwege de officiële opening van het nieuwe stadion. Op 7~augustus 1996 zal de verhuizing naar het nieuwe jeugd- en amateurcomplex plaatsvinden, waarover Hennie Henrichs de aanwezigen informeerde. Na de verkiezingen voor de nieuwe Ledenraad, de cijfers van Arie van Os en de rondvraag - met veel loftuigingen aan het adres van het bestuur - kon een ieder zich vervolgens rond de bar nestelen voor een drankje op de gezondheid van onszelf en de club. En natuurlijk ook op het Nederlands elftal met al zijn Ajacieden, die er toch maar mede voor moesten zorgen dat straks ons land in Engeland deelneemt aan het EK. Een goed stapje op weg was de 4-0 winst op en tegen Malta met maar liefst drie treffers van Mare O vermars, volgens zijn zeggen de eerste hattrick ooit door hem gescoord. Succes dus voor onze linksbuiten, maar pure pech voor Marcio Santos, die in een wedstrijd met Brazilië reeds na enige seconden z'n achillespees afscheurde. Tot aan de winterstop zal hij in zijn vaderland revalideren waarna zal worden bekeken of hij naar Nederland zal terugkeren voor verdere behandeling. Zonder Santos, de gestopte Rijkaard en de vertrokken Seedorf, Van Vossen en Van den Brom blijkt Ajax gezien de resultaten nauwelijks aan kracht te hebben ingeboet. In tegendeel, elke week werd er wel weer een nieuw record gevestigd. Na de 3-0 winst op FC Twente (Litmanen en tweemaal Overmars) in Enschede kwam het doelsaldo op 33-0 Weer bleef Ajax ongeslagen en hield Edwin van der Sar de nul vast. Narigheid was er wel tussen de Ajax-supporters en de lokale politie. De burgemeester had wat ideeën bedacht die wel hun uitwerking hadden maar niet de goede. Goede prestaties waren er ook in de Champions League, waar de resultaten veel gelijkenis vertoonden met het vorige seizoen dat leidde tot de Europese titel. Nu is dat nog lang niet zo ver, hoewel iedereen heel stiekem en stilletjes toch wel weer iets dergelijks verwacht. De verwachtingen zijn nu eenmaal hoog gespannen. Helemaal onlogisch is dat niet, wanneer prestaties worden bekeken zoals die tegen Grasshoppers in het Olympisch stadion op 18 oktober. De stugge Zwitsers probeerden slechts het verlies binnen de perken te houden door massaal te verdedigen, hetgeen een wedstrijd natuurlijk nooit aantrekkelijk kan maken. Desondanks knalde Patrick Kluivert vanaf dertig meter 1-0 op het bord. Hij nam ook de tweede voor zijn rekening, waarna Finidi George de 3-0 eindstand bepaalde in een niet al te opwindende vertoning, die wel als resultaat AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 13