onnodig. Vorig jaar werden wedstrijden ook wel kansloos verloren. Dat is er nu niet meer bij. Gelukkig maar, want een dergelijke situatie mag een trainer niet te lang hinderen in z'n werk. De Cl is het enige elftal met zeventien spelers in de selectie. Dat is vanwege de Top-6-competitie met Willem II, Sparta, Feyenoord, PSV en NAC. In die competitie werd twee maal thuis gespeeld. Van Willem II werd met 2-0 gewonnen; tegen PSV werd het 3-3. Hoewel er tegen de Eindhovenaren een 3-1 voorsprong werd weggegeven, is het spel bemoedigend. In feite is de Top-6 de beste graadmeter voor de werkelijke kracht van het elftal. De Regt: "In de competitie zijn alle tegenstanders ouder. Wat het wel weer interessant maakt, is dat elke club in de competitie weer anders speelt. Soms spelen ze met twee spitsen en dat vergt oplossingen die in het team zelf moeten worden gevonden. Ik heb het zelfs meegemaakt dat een collega-trainer zijn ploeg maar één spits had meegegeven. De rest holde voornamelijk met een bloedgang naar achteren. Het gevolg was dat sommige spelers ongekend veel vrijheid kregen. Ze moesten erg zoeken naar hoe ze daarmee moesten omgaan. Soms worden ze dan te onrustig en is er geen variatie meer in het baltempo. Dan praat ik met ze in de rust om dat te veranderen. Het wordt dan nog belangrijker om het positiespel met zorg uit te voeren. Het vinden van openingen, of beter: het creëren ervan, is dan de grootste uitdaging. En ik moet zeggen, ik heb voldoende dingen gezien die me tevreden maken." Voor zover er voor een dergelijke emotie überhaupt ruimte is bij een club die uit perfectionisme is opgetrokken. De B-junioren De spelers van de B2 zijn goed op elkaar ingespeeld. Door de ontberingen van het vorige seizoen, toen ze de in degradatienood verkerende Cl bevolkten, weten ze precies wat ze aan elkaar hebben. In tijden van nood ontdek je wat iemand werkelijk waard is. Het leeftijdsverschil met de tegenstander is teruggelopen van twee naar één jaar. En dat voetbalt toch weer net even wat gemakkelijker. Volgens trainer Heini Otto heeft het 120 moeilijke jaar in de Cl de groep behoorlijk gelouterd. "Het kan geen kwaad om zo'n jaar mee te maken," zegt het voormalige Lieverdje. "Het moet niet jaren achtereen zo zijn, want dan komen ze aan te veel dingen niet meer toe. Maar als je hebt leren verliezen en hebt leren knokken zijn dat lessen waar je je verdere loopbaan veel profijt van hebt. Ze zijn mentaal sterker geworden. Een jaartje op je tenen lopen heeft veel nut in de voetbalopleiding. Als je voortdurend onder druk staat, moet je nu eenmaal andere oplossingen bedenken." Kwalitatief schat Otto de groep hoog in. "Er zit een aantal zeer grote talenten in de selectie. Bij sommigen zit heel veel voetballend vermogen." De resultaten zouden nog iets stabieler kunnen worden. Nu wordt dan weer gewonnen en dan weer niet. Maar een klassering bij de bovenste vijf stemt toch tevreden. Ook in de wedstrijden waarin werd verloren, werd de ploeg niet weggespeeld. Maar er worden ook weer regelmatig wedstrijden gewonnen. Dat was weer even wennen, na het vorige seizoen. Otto: "Je merkt dat ze uit die overwinningen weer vertrouwen putten." Het is de verwachting van Otto dat deze ploeg in de bovenste helft kan eindigen. En daarmee zouden de traumatische ervaringen van het jaar hiervoor weer wat meer naar de achtergrond worden gedrongen. De BI speelt dit jaar in de zuidelijke poule. Daarin ontmoet Ajax tegenstanders als Feyenoord - zowel de Sport Club als de stichting -, PSV, Sparta en FC Den Haag. Bij de laatste club stond trainer Heini Otto negen jaar onder contract. Toen de eerste wedstrijd uit tegen Den Haag moest worden gespeeld, was het voor Otto natuurlijk toch wel een bijzondere wedstrijd. Er kwamen dan ook veel oude bekenden op hem af. "Natuurlijk is het leuk al die mensen weer eens te zien," zegt Otto. "Maar ik hoor nu bij Ajax. Den Haag is verleden tijd. Dat neemt niet weg dat ik het wel prettig vond om met een 3-1 overwinning van het veld te kunnen stappen." Na zijn actieve carrière ging Otto in de residentie de B-jeugd trainen. Daar haalde hij zulke goede resultaten dat Otto door directeur opleidingen Co Adriaanse, die AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 120