PSV. De Dl'ers waren diep onder de indruk van het spelen in zo'n groot en vol stadion. Het was stiller dan anders in de kleedkamer. De ouders meldden kenmerken van nervositeit. Hun zonen waren overdreven rustig of juist overdreven druk. Sommigen hadden niet kunnen slapen. Maar hoe indrukwekkend ook, de wedstrijd verliep naar wens. Althans, wat de uitslag betrof. Het werd 6-0 voor Ajax. Olde Riekerink was desondanks gematigd ontevreden vanwege het mindere spel dat zijn spelers op de mat hadden weten te leggen. De combinaties werden vooral gedwarsboomd door de zenuwen. Maar door de catacomben van het oude Olympisch Stadion klonken vrolijke klanken. De grote broers kwamen later die dag niet zo ver, maar het gelijke spel van de senioren van Ajax en PSV was toch vooral voor Ajax bevredigend. De C-junioren Zo gemakkelijk als de selectie van Louis van Gaal tot scoren komt, zo eenvoudig vliegen ze er bij de C2 in. Hoewel de tegenstanders een jaar ouder zijn, hoeft er doorgaans niet tot op de bodem te worden gegaan om een ruime overwinning te boeken. In de competitie is er weinig tegenstand. Slechts één keer werd er verloren. Aartsrivaal Zeeburgia prikte er zelfs vijf in, tegen twee van Ajax. Maar verder gaat het prima. In de oefenduels waren de uitslagen soms buitensporig. Het werd 20-0, 13-1, 17-0. Leerzaam allemaal en goed voor de conditie. Alle spelers moeten na ieder doelpunt toch al gauw weer vijftig meter afleggen om weer op de eigen helft terecht te komen. Maar het leerproces behoeft toch wat meer weerstand. En toch meent trainer Hennie de Regt te kunnen vaststellen dat de groep zeer talentrijk is. In vergelijking met vorig jaar is de groep zowel in de breedte als in de hoogte van een hoger niveau. Er zijn spelers die het in zich hebben om behoorlijk ver te komen. "Maar," haast De Regt zich daaraan toe te voegen, "of ze er komen, hangt van heel veel dingen af. Het enige wat wij kunnen doen, is ze zo goed mogelijk begeleiden om te proberen dat eruit te halen wat er in potentie inzit." Het merendeel der competitiewedstrijden zal Ajax domineren. Tot nu toe zijn er maar enkele wedstrijden waarin het wat minder liep. Dan werd er gewonnen met slechts 3-2 of 1-0. Voor de opleiding is het zaak om in ieder geval op de training de volledige weerstand te creëren. En onderling lukt dat nog het beste. De Regt: "Vier tegen vier, vijf tegen vijf, dan worden ze gedwongen om de balsnelheid hoog te houden en lopen ze hun tegenstander tenminste niet met het grootste gemak voorbij." De C2 is te goed om tegen anderen te spelen. Het zijn zware tijden voor Hennie de Regt. De Cl heeft vorig jaar op het laatste nippertje het vege lijf kunnen redden. Een jaar lang speelde het team degradatie voetbal. Dit jaar zal dat niet gebeuren. De groep is beter en kan de tegenstanders - die allemaal twee jaar ouder zijn - veel beter aan. Er zitten zeven nieuwe spelers in de groep. Het grootste probleem was volgens De Regt dan ook het aan elkaar en aan Ajax wennen. Maar het is eigenlijk toch redelijk snel gegaan. Uit de resultaten blijkt dat het perspectief van de Cl dit jaar veel beter is dan vorig jaar. Er worden geen grote uitslagen gehaald, maar kleine overwinningen, gelijke spelen en een enkele nederlaag bieden uitzicht op een goede klassering in de competitie. "En normaal gesproken gaat het na de winterstop ook nog beter," zegt De Regt. "Als we nu al positieve dingen constateren, zal dat na de kerst waarschijnlijk nog beter worden. De tegenstanders ontwikkelen zich in een jaar nu eenmaal niet zo snel als wij, dus hoeven we ons in deze competitie geen zorgen te maken. En daarmee kunnen we ons ook gemakkelijker richten op de dingen waar het om gaat. Op zich kan het geen kwaad om iedere wedstrijd te moeten knokken. Maar het gaat toch altijd ten koste van de ontwikkeling van bepaalde vaardigheden." Het knokken verdrong vorig jaar nog wel eens de creatieve aspiraties. En bij Ajax is de opleiding niet daarop geënt. Zelfs in de wedstrijden waarin het niet lekker loopt, is het krachtsverschil nooit erg groot. Van de BI van DCG werd bijvoorbeeld met 2-1 verloren, maar volgens De Regt was dat AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995 119

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 119