tegenstander die de wil had er alles voor te doen, was Ajax op alle fronten de baas maar wist zich geen raad met de gecreëerde kansen. Een kwartier voor tijd kwam DOVO echter toch aan de leiding, zij het uit een buitenspeldoelpunt. Ajax ging er nu wat harder voor werken en kwam via een door Poublon benutte strafschop zowaar langszij. Einduitslag: 1-1. Ondanks een waslijst aan blessures en een schorsing speelde Ajax uit tegen Spakenburg een uitstekende wedstrijd met verzorgd spel en grote discipline waar het er niet steeds even zachtzinnig aan toe ging. Vos voor rust en Pronk erna brachten Ajax op een 0-2 voorsprong. Na de tegentreffer van Spakenburg had Ajax het nog een half uurtje Spaans benauwd, maar het bleef bij 1-2. In een rommelige wedstrijd tegen WOG bracht Cees Vos, verdeeld over de twee speelhelften, de einduitslag (2-0) op het scorebord. Ook in de eerste helft van de uitwedstrijd tegen SDVB acteerde Ajax matig. Direct na rust kon Wielkens een strafschop verzilveren en Ajax op voorsprong brengen. Daarna ging het beter. Via Hofwijcks en Pronk, die de hele verdediging inclusief de keeper uitspeelde, liep Ajax uit tot 0-3, waarna vlak voor tijd Voornhout de tegenpartij een handje hielp door fraai in eigen doel te schieten (1-3). Daarmee zat het eerste gedeelte van de competitie erop. Dat dit wisselvallige team meedraait aan de top, valt beslist niet tegen. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Altijd lastig, de uitwedstrijd tegen Huizen. Ajax zaterdag 3 had daar nog nooit gewonnen. Ditmaal liep het even anders. Ajax 3 verkeerde in topvorm en speelde Huizen van het veld: 1-13. Doelpuntenmakers: De Ronde (3), De Randamie (3), Spaargaren (2), De Bruin (2), De Reijke, Maas en Kortlevers. WZ '49 kwam als topploeg (nummer twee op de ranglijst) naar Voorland, maar speelde een aan die status onwaardig spel: met tien man voor de goal. Twee minuten voor tijd vond Vos een gaatje en kon hij een niet al te goed spelend Ajax de overwinning bezorgen. Ieder jaar komt Ajax in Loosdrecht eerst op achterstand. Dat was ook nu het geval. De ontknoping laat nog op zich wachten omdat vijf minuten na rust de wedstrijd vanwege een blessure van de scheidsrechter gestaakt werd. In de thuiswedstrijd tegen De Geuzen, op dat moment derde in de afdeling, werd eindelijk weer eens geknokt voor de punten. En met resultaat. Na een 1-1 ruststand liep Ajax in de tweede helft uit naar 5-1: een fraaie overwinning. Doelpunten van Bosschieter, Spaargaren (3) en Van der Horn. Ook bij DOSC in Den Dolder was het weer knokken geblazen. Na een 0-2 ruststand dacht Ajax dat het er was. In de tweede helft ging een soms een beetje té stevig spelend DOSC drukken. Het kreeg goede kansen, maar benutte die niet. Ajax kwam weer bij de les, liep uit naar 0-4, kreeg er één tegen, maar had uiteindelijk het laatste woord: 1-5. De doelpunten waren van Bosschieter en viermaal De Vos. De laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie, op Voorland tegen Geinoord, was een slechte. Het leek of Ajax, tegen tien man nog wel, een zak aardappelen met zich mee moest dragen. Toch is Ajax nog steeds ongeslagen: via De Vos en Boot werd met 2-0 gewonnen. Frans Grootenboer Zaterdag 4 De mannen van het vierde elftal hebben hun draai gevonden in de Reserve derde klasse B. Dat is een hele mond vol en er moet dan ook flink worden doorgekauwd. Het gemiddelde van twee punten per wedstrijd zou vorig seizoen een kampioensgemiddelde zijn geweest, maar dit seizoen heeft de KNVB in al haar wijsheid besloten om drie punten voor een overwinning te geven, dus... Hoe het ook zij, de pioniers doen mee in de strijd om de bovenste plaats. De ambitie kreeg een behoorlijke knauw in de uitwedstrijd tegen NFC. Een 4-1 nederlaag zorgde voor twintig seconden voor een daling van de immer voortreffelijke stemming. Het excuus dat grootheden als Schoenaker, Oldenhof en Leeuwendaal wegens blessures ontbraken, werkte zalvend. De winnende draad werd weer opgepakt in eigen omgeving. Hoewel de bomen rond het Voorland-veld hun bladeren hadden afgestaan aan moeder aarde, voetbalde Ajax 4 met een lentegevoel. Dat leverde een voortreffelijk 5-2 zege op. Tricky Dicky Schoenaker schoot er drie uit zijn slof en Gerard Spanjaard en Remco Borsch maakten de vijf vol. Dat Hoofddorp twee keer wist tegen te scoren was leuk voor de gaten en spijtig voor Ajax-keeper Tinus van Teunenbroek. Niettemin was de atletische kolos de beste man van Ajax. Middenmeer, een goede en naaste buur, was het volgende slachtoffer van de zaterdagse dadendrang. Voor de wedstrijd was het duel al gewonnen. Witzen, grappen, grollen, geintjes en giebeltjes, alles rolde over de kleedkamervloer. Het effect was dodelijk voor Middenméer, dat kansloos was. De tennisuitslag (6-1zegt voldoende. De doelpuntenmakers die werden gefêteerd waren Gerard Spanjaard, Maarten Oldenhof, Dennis Heijt, Martin van Leuven en Remco Borsch. Met de winsterstop in zicht zijn er slechts opgewekte gezichten te zien. Enig probleem is de personele bezetting. Hoewel de spelerslijst lang is, blijken er op zaterdag nooit meer dan dertien voetballers aanwezig te zijn. Dat brengt leider Leeuwendaal vaak in verlegenheid. Zijn telefoonrekening is hoger dan ooit want via de spreeklijn schraapt hij voetballers (al dan niet gekwetst, ze moeten spelen) bijeen. Het roeien met de riemen die Ajax 4 heeft, is een even zware strijd als de wekelijkse wedstrijden. Maar de noodklok luidt niet, de feesttrompet schalt wel. David Endt 112 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 112