Te weinig p Zaterdagafdeling Ons eerste zaterdagteam behaalde ook in de afgelopen periode gezien de krachtsverhouding in de eerste klasse weer te weinig punten. Meer dan eens was de ploeg van Spitz Kohn ronduit ongelukkig, liet Ajax het betere van het spel zien maar werd toch verloren. Gelukkig werden ook wat puntjes verdiend. In Scherpenzeel speelde Ajax tegen Valleivogels een zeer ongelukkige wedstrijd. Was de cornerverhouding elf tegen drie in het voordeel van Ajax, de eindstand werd 3-1 voor de gastheren. Valleivogels beschikte die middag over een linksbuiten die weinig tijd en ruimte nodig had om te scoren en alle drie de treffers voor zijn rekening nam. Vooral in de tweede helft was Ajax veel sterker, maar verder dan een tegendoelpunt uit een vrije schop van Julien Emanuelson kwam Ajax niet. Toen Valleivogels na twintig minuten in de tweede helft uit een geheide buitenspelsituatie 3-1 scoorde en Omar Tahya tegen zijn tweede gele kaart opliep wegens opmerkingen naar aanleiding van de buitenspelgoal, speelde Ajax een verloren partij. Tegen GVW thuis speelde Ajax wat behoudender, want punten werden nu toch ook belangrijk. We kwamen al vroeg door Patrick Schuurman op 1-0 toen de GVW-defensie mistastte op een voorzet van julien Emanuelson. In de tweede helft moest GVW meer risico's nemen en kreeg Ajax meer ruimte. Toch moest doelman Dennis van der Wal een aantal keren handelend optreden om de gelijkmaker te voorkomen. Stilaan verdween de kracht uit het spel der Veenendalers en kort voor tijd viel de definitieve beslissing, julien Emanuelson moest een goede voorzet rustig intikken, maar miste; de rebound was echter voor Patrick Schuurman, die zich dit buitenkansje niet liet ontgaan (2- 0). Zwaar gehavend moest Ajax vervolgens naar het Rotterdamse Zwart Wit '28. Ajax verloor tenslotte met 2-1, maar gezien het vertoonde spel was dit niet verdiend. Thuis tegen ASWH kende Ajax opnieuw grote personele problemen. In de eerste helft had Ajax geen antwoord op de grotere fysieke kracht van de ploeg uit Hendrik Ido Ambacht. De ruststand was 0-1. Na de hervatting nam Ajax echter het initiatief en streed de ploeg letterlijk voor iedere meter om de opgelopen achterstand weg te werken. Toen Jerry van Haagen op advies van grensrechter Van Eijk - hij alleen had gezien wat niemand anders had waargenomen - uit het veld werd gestuurd, leek Ajax weer voor een hopeloze taak te staan. De ploeg schakelde echter nog een tandje hoger, maar verder dan de zeer verdiende gelijkmaker door Patrick Schuurman kort voor tijd kwam Ajax niet. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Ajax zaterdag 2 heeft de voortvarende competitiestart in de Reserve eerste klasse voortgezet, al zag het daar niet naar uit toen thuis van Huizen 2 verloren werd. in Ajax had het vooral in de beginfase erg moeilijk. Fantastische reddingen van doelman Claus hielden Ajax in de wedstrijd. Het enige wapenfeit voor rust was een beste pegel tegen de kruising van Louwers. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld met Claus in de hoofdrol, maar tien minuten voor tijd was ook hij kansloos: 0-1. Een wanhoopsoffensief op jacht naar de gelijkmaker was tevergeefs, waarmee deze wedstrijd eindigde in een al met al verdiende nederlaag voor Ajax 2. Het weekje wedstrijden tegen Volendam (de grotere broers Ajax 1 en 2 waren voorgegaan) werd door het tweede zaterdagteam besloten tegen en in Volendam, de koploper in de afdeling. En net als de grote broers wist Ajax zaterdag 2 Volendam een nederlaag toe te brengen. Met een daverende knal opende Jerry Kisoor de score voor Ajax; de gelijkmaker volgde nog voor rust. Na de thee bracht Poublon Ajax wederom op voorsprong, even later zette Renzema vier man op het verkeerde been en liet 1-3 aantekenen. Vlak voor tijd bracht Meijndershagen de 1-4 op het scorebord, maar direct vanaf de aftrap scoorde Volendam. Eindstand van de door de nog jonge scheidsrechter Wieberdink uitstekend geleide wedstrijd derhalve 2-4 in Ajax-voordeel. Thuis tegen DOVO dacht een zeer slecht spelend Ajax het klusje wel even te klaren, maar kwam bedrogen uit. Een AJAX MAGAZINE DECEMBER 1995 111

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 111