Vijf dagen later, op 10 oktober, was het bij Roda JC wederom een doelpuntenfestijn. In Kerkrade werd het 1-5. Voor Ajax 2 troffen aanvoerder Van den Bergh (2), Schulp, Tuhuteru en Musampa doel. In de bekerwedstrijd tegen HRC ontsnapte Ajax aan een nederlaag. Een goed spelend HRC, onder leiding van ex-prof Gert Jan Duif, wist het Ajax de hele wedstrijd knap lastig te maken. Al in de vierde minuut was het bijna raak. Uit een corner kon Wout Schoolderman op de lat koppen omdat Arnold Scholten hem voor zich liet komen. Een minuut later verzond Arnold Splinter een dieptepass op Andrei Demtchenko, die vervolgens onderuit werd gehaald. Scheidsrechter Beudeker legde tot ieders verbazing de bal buiten het strafschopgebied, terwijl de overtreding erbinnen was begaan, en volstond met het geven van geel. Daarna kreeg Ajax nog een aantal kansen, maar die werden niet verzilverd. In de tweede helft waren de eerste kansen voor HRC, wat vooral te danken was aan invaller Rob de Vries, die kort achter de spitsen ging spelen. Hij was al snel tweemaal gevaarlijk. Het was echter HRC- aanvoerder Patrick de Vries die, na slecht uitverdedigen van Ajax-kant, kon uithalen en 1-0 laten aantekenen. Pas een kwartier voor tijd was er weer een reële kans voor Ajax. De inzet van Mario Melchiot werd met een schitterende redding van de keeper in de uiterste hoek gekeerd. Tenslotte kreeg Andrei Demtchenko loon naar (hard) werken, toen hij uit een voorzet van Dave van den Bergh 1-1 inkopte. Een minuut voor tijd kreeg HRC nog een dot van een kans, maar Jeffrey Androg schrok, na aan de zijkant van het strafschopgebied Fred Grim omspeeld te hebben, kennelijk zo van het lege doel dat hij er hoog naast schoot. In de strafschoppenserie forceerde Eli Louhenapessy in vijfde instantie de beslissing ten gunste van Ajax. Het was, kortom, op het nippertje. Nadat het eerste de avond ervoor thuis met 4-0 van Volendam had gewonnen, deed Ajax 2 het op 26 oktober uit met de einduitslag 0-5 zelfs nog beter. En dat, terwijl Volendam-trainer Herman Wijnands had voorspeld dat Ajax 2 het veel moeilijker zou krijgen. Door deze overwinning nam Ajax 2 de leiding in de reserve-eredivisie. Van begin af aan was Ajax de betere en sterkere ploeg. De eerste drie kwartier van de wedstrijd speelden zich nagenoeg geheel af op de helft van Volendam. Toch duurde het tot de drieëntwintigste minuut voor een door Nordin Wooter genomen hoekschop door Mario Melchiot naar Arnold Scholten kon worden doorgekopt en deze hard en zuiver kon uithalen om de score te openen. Even later stond Wooter aan de basis van het tweede doelpunt. Zijn vrije trap werd door Kiki Musampa doorgekopt naar Andrei Demtchenko, die de 0-2 op het Volendammer scorebord bracht. Een kwartier voor tijd werd het 0-3 na een vanaf de middenlijn ingezette en met een bekeken schuiver afgeronde rush ■J0M van Dave van den Bergh. Voor Volendam was dit de nekslag. Een goede combinatie tussen Eli Louhenapessy en Nordin Wooter werd door de laatste knap afgerond: 0-4. Dat deed Wooter vlak voor tijd ook met een fraaie aanval tussen Dave van den Bergh en Dennis Schulp. Gelet op de stand op de ranglijst en het aantal A-selectie-spelers dat bij Ajax meedeed, was de verwachting dat wij ook deze zesde competitiewedstrijd in een overwinning zouden omzetten, maar net als vorig jaar (3-1 verlies) wist Willem II het Ajax knap moeilijk te maken. Het resultaat van de ontmoeting op 2 november was een doelpuntrijk gelijkspel. Enkele minuten na de aftrap viel al de eerste treffer. Een combinatie tussen Dave van den Bergh en Martij n Reuser werd, toen de laatste het strafschopgebied in ging, door een handsbal onderbroken, waarna Reuser zelf de penalty benutte. Lange tijd had Ajax daarna een overwicht zonder echter gevaarlijk te worden voor het doel van keeper Van Veghel. Willem II was in de tweede minuut dicht bij een doelpunt geweest, en was dat pas in de dertigste minuut weer. Nu was het, via het hoofd van Jatto Ceesay, wel raak: 1-1. De Ajax-achterhoede ging de duels niet aan, waardoor Willem II alleen door goed keeperswerk van Fred Grim van de voorsprong werd afgehouden. Vijf minuten voor rust gebeurde toch het onvermijdelijke. Uit een corner werd door Mark Santegoels met een kopbal 2-1 gescoord. In de rust hield Gerard van der Lem zijn mannen voor dat de combinaties vaak aardig waren maar het spel in het algemeen agressiviteit ontbeerde. Kennelijk moest de toespraak nog even verwerkt worden, want de ploegen waren koud uit de kleedkamer het veld weer op of het stond 3-1. Weer door Mark Santegoels, en weer met het hoofd. Dit keer uit een vrije trap. Het pleit voor Ajax dat het zich door deze tegenslag niet uit het veld liet slaan. Voor menige ploeg betekent een doelpunt op een moment als dit het begin van het einde in de vorm van een reuze-nederlaag. Ajax hield stand, maar veel schot zat er niet in. Na ruim een kwartier in de tweede helft verving Van der Lem Demtchenko door Dennis Schulp. Die zorgde direct voor gevaar. Na amper drie minuten kopte hij een bal van Scholten, die door de lat gekeerd werd, nog over; zeven minuten later maakte hij een wereldgoal. Uit een onmogelijke situatie passeerde hij de uitgelopen doelman Van Veghel op twintig meter van het doel. Het was weer Schulp die even later een voorzet van Louhenapassy goed inkopte. Zijn inzet in de uiterste hoek werd echter door de keeper uit het doel geranseld. Vlak voor tijd was daar toch de gelijkmaker. Een overtreding in het strafschopgebied op Nordin Wooter werd op de juiste wijze bestraft, waarna Dave van den Bergh van elf meter 3-3 scoorde. <1 f\Q A I A V AA A r A 7 I KI C HCrCAADCD 1QQC

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 108