Op dreef Ajax 2 door Herman Bosschieter Ajax 2 begon dit seizoen met drie maal 0-0 in de wedstrijden om de Amstei Cup. in de eerste competitiewedstrijd viel weliswaar een doelpunt te vieren, maar die 1-0 overwinning op NAC mag gerust een aarzelend begin genoemd worden. Wat volgde was een zéér doelpuntrijke wedstrijd tegen Feyenoord, die bovendien gewonnen werd. Ook in de vier competitiewedstrijden daarna scoorde de ploeg van Gerard van der Lem er lustig op los. Na zes wedstrijden 26 voor en 7 tegen is niet slecht. De wedstrijd tegen Feyenoord, op 21 september in het Olympisch Stadion, had een rommelig karakter. Vooral de achterhoede - met Marcio Santos in de gelederen - speelde onrustig, waardoor Ajax al in de achtste minuut op een 0-1 achterstand kwam. Nog geen tien minuten later scoorde Patrick. Kluivert, die de hele wedstrijd hard werkte en lastig was voor Schuitema, half op de grond liggend in de draai de gelijkmaker. Blijkbaar was Ajax nog niet gewaarschuwd, want in de tweeëndertigste minuut werd de bal door Jones op de lat geschoten, en omdat Ajax net als bij de eerste tegentreffer naliet agressief op de bal te gaan, kwam Petta in balbezit, waarna hij 1-2 kon scoren. Rob Maas, die eerder in de wedstrijd van scheidsrechter Elburg een gele kaart ontving vanwege aanmerkingen op de leiding, beging kort na de aftrap een harde charge op Eli Louhenapessy en zag weer geel, waarna hij het veld kon verlaten. Een paar minuten voor rust belandde een lange pass van Dave van den Bergh bij de tweede paal. Andrei Demtchenko passte op Ignacio Tuhuteru, die de bal direct doorgaf aan Eli Louhenapessy, waarna deze vanaf de rand van het strafschopgebied met een fraai schot de ruststand op 2-2 bepaalde. In de tweede helft kwam Ajax voor de derde maal op achterstand toen een vanwege hands door Danny Landzaat toegekende strafschop door Heus benut werd. Een minuut later was het alweer gelijk. Een schot van Dave van den Bergh werd door doelman Doeleman voor de voeten van Ignacio Tuhuteru gestompt, die niet aarzelde en 3-3 liet aantekenen. Ajax kwam voor het eerst op voorsprong toen Patrick Kluivert de bal over de volle breedte van het veld ontving van Robert Gehring, goed het overzicht behield door te wachten op Kiki Musampa en op tijd afspeelde, zodat Kiki 4-3 kon scoren. Vier minuten voor tijd werd een inzet van Robert Gehring met de hand gekeerd en besliste Dave van den Bergh de wedstrijd door de penalty te benutten: 5-3. Vervolgens had Ajax 2 geen kind aan Twente en Roda. Op 5 oktober werd FC Twente met 7-0 weggespeeld. Doelpuntenmakers waren Dennis Schulp, Arno Splinter, Ignacio Tuhuteru, Nordin Wooter (2), Martijn Reuser en Kiki Musampa. AIAX MAGAZINE DECEMBER 1995 107

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 107