BANC4 DIR0M4 De eerste grote wedstrijd in Amsterdam volgde na de Open Dag op vrijdagavond 11 augustus. Het sterk geachte Lazio (vorig seizoen tweede in de Serie A) bleek een maatje te klein. Onder meer door een doelpunt van Kiki Musampa (foto) won Ajax met 5-0. voetbalcomplex voor Ajax 2, de jeugd en amateurs, dit alles gerealiseerd onder de bezielende leiding van ons bestuurslid amateurzaken Hennie Henrichs. En die verhuizing? Dat wordt nog wat! nog maar net deel uitmaakt van de Ajax- familie en nog een heel Ajax-leven voor zich heeft. Uitstraling Dat heeft Ajax natuurlijk ook, mede door de enorme successen in het afgelopen seizoen. Niet alleen financieel heeft Ajax een enorme inhaalrace achter de rug, ook sportief bezit het een unieke uitstraling naar het totale voetbal in Nederland en daarbuiten. De schitterende resultaten van onze club hebben andere verenigingen zeer geactiveerd in hun doen en laten. Iedereen doet alle mogelijke moeite om het ontstane vacuüm te dichten of op z'n minst kleiner te maken. Vooral op de transfermarkt hebben clubs als PSV (traditioneel) en Feyenoord zich duchtig gemanifesteerd. En iedereen durft al aan het begin van de competitie te beweren dat de achterstand minder is geworden. Nu is dat niet zo moeilijk voor Feyenoord en PSV wanneer je het vorige seizoen met respectievelijk 18 en 14 punten achterstand op Ajax de finish hebt bereikt. De achterstand zal dus mogelijkerwijs kleiner worden. Maar niet alleen de prestaties op het veld nopen veel clubs tot acties om te proberen bij te blijven. Alleen de aankondiging dat Amsterdam over zou gaan tot de bouw van een splinternieuw prachtig overdekt multifunctioneel stadion dat later werd omgedoopt in de Amsterdam Arena, deed bijvoorbeeld Rotterdam de schrik om het hart slaan en had men in een mum van tijd De Kuip onmiddellijk van gedaante veranderd. Thans is er geen club in Nederland meer te vinden die niet praat over een nieuw stadion of soms al een nieuw bouwwerk heeft gerealiseerd. En als met het succes van Ajax de euforie voor het voetbal in positieve zin alleen maar toeneemt, zijn we absoluut op de goede weg. Naar waarschijnlijk een spannend seizoen en Ajax natuurlijk de te kloppen ploeg. Dat kan niet anders. Toch heeft de selectie van Louis van Gaal wel wat verandering ondergaan. Eerst was daar het onvermijdelijke vertrek van Frank Rijkaard. Een prachtig afscheid viel hem ten deel voor het doek echt viel. Uiteindelijk koos ook Clarence Seedorf voor een avontuur in het buitenland (Sampdoria) en gingen Peter van Vossen en John van den Brom aan de zijde van Leo Beenhakker richting Istanbulspor in Turkije. Ook Tarik Oulida ging naar warme oorden en vond onderdak bij het Spaanse Sevilla. Uiteraard komen voor al die vertrekkende spelers nieuwkomers in de plaats, natuurlijk traditioneel deels uit de eigen jeugdopleiding: Kiki Musampa, Dennis Schulp en de aan RBC uitgeleende Ignacio Tuhuteru werden aan de selectie toegevoegd. Andrej Demtsjenko was er al en dan was er natuurlijk de komst van de Braziliaan Marcio Santos. Hoewel zijn start bij Ajax wat "vals" was en alles niet helemaal ging zoals verwacht, kwam uiteindelijk alles toch op z'n pootjes terecht. In de aanloop naar het seizoen 1995-1996 zat het aanvankelijk tegen voor Jari Litmanen. Een knieblessure hield de Fin geruime tijd buiten de lijnen. Op 8 september j.l. werd voor het nieuwe jeugd- en amateurcomplex, gelegen op Sportpark "De Toekomst" onder de rook van de Amsterdam Arena, officieel de eerste paal in de inmiddels eigen grond geslagen door ons erelid, voormalig bestuurslid, eerste elftalspeler (237 wedstrijden) en oud-international (6 caps), Jan Potharst. Een levenlang Ajacied in hart en nieren en door een onzer pupillen die

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 9