Dan schopten ze je binnen de kortste keren over het hek. Letterlijk." Arena-interieur Het Amsterdamse gevoel voor humor is Otto altijd bijgebleven. En in zijn ogen is dat een goede eigenschap om je bij Ajax staande te kunnen houden, zeker als trainer van de B-jeugd. Want dat zijn zeker niet van die lieverdjes. "Niet dat je respect krijgt als je de hele tijd de lolbroek uithangt, maar ik vind het wel belangrijk om ook af en toe even met die jongens te kunnen dollen. Iedere trainer moet soms middenin de groep gaan staan en soms erboven. De B-jeugd is qua leeftijd geen makkelijke groep. De spelers zijn tussen de 14 en 16 en zijn er soms van overtuigd dat ze het al allemaal weten. Sommigen zijn ver voor hun leeftijd, maar je moet nooit vergeten dat het toch nog kinderen zijn." B-junioren moet je altijd serieus nemen, maar soms iets minder. Daar komt het in feite op neer. Otto herkent de opkomende dwarsigheid van zijn twee dochters. De ene is 11, de andere 15. Maar als voetballers worden er zeer hoge eisen aan ze gesteld. De oudsten uit de categorie zijn volgens de Ajax-normen misschien nog maar twee jaar verwijderd van een debuut tussen de vier masten. Dit is de generatie Ajacieden die het al in '97 of '98 kan gaan maken. Otto traint met het oog daarop. Hij wil de beste doorgeven aan de A, waarna ze het hoofdveld op zullen moeten. Voor De Meer zijn ze definitief te jong. Tegen de tijd dat ze gaan doorbreken speelt Ajax de thuiswedstrijden in de Amsterdam Arena. Zoals de NV Stadion Amsterdam aan het bouwen is aan het exterieur van het Ajax van de toekomst, zo bouwt Otto aan het interieur van de volgende eeuw. En met veel plezier. "Dat mag ook wel. Je kunt bij Ajax met de beste jeugd van Nederland werken. De Ajax-opleiding staat overal bekend als een van de besten ter wereld. Soms verbaas ik me er nog wel eens over dat ik hier gewoon werk. Soms ook, als ik langs het trainingsveld kom waar de selectie met Louis van Gaal traint, schiet er door mijn hoofd dat ik hier, als het even iets anders was gelopen, ook als voetballer had kunnen lopen. Maar die mijmering duurt nooit lang, want dan ben ik weer op Voorland en ga ik aan de slag. En dan ben ik volkomen gelukkig dat ik uiteindelijk toch nog bij Ajax terecht ben gekomen. Beter laat dan nooit." AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 98