"Op zich was het wel raar om met je huidige club tegen je toekomstige te spelen," zegt Otto, "maar toen we verloren was dat alleen een teleurstelling." Adriaanse wilde Otto onder andere vanwege die goede prestaties met de B. Maar verder kende hij hem als een modelprof die trainers te allen tijde vlan dienst wilde zijn met een multifunctionaliteit waar de huidige generatie nog niet van durft dromen. Als voorbeeld voor een moeilijke leeftijdscategorie zou Otto van grote waarde kunnen zijn in de Ajax-opleiding. De ontsnappingsclausule Hier en daar werd gesuggereerd dat het aantrekken van Otto veel zo niet alles te maken zou hebben met vriendjespolitiek. Met argumenten der logica ontzenuwt Otto die gedachte. "Ik ben hier heus niet aangenomen omdat ik zo'n aardige jongen ben. Dat telt hier niet. Hier telt of je geschikt bent voor je werk. Natuurlijk is het zo dat ik het altijd al goed kon vinden met Adriaanse, maar als hij als hoofdverantwoordelijke voor de Ajax-jeugd een vriendje zou aanstellen die zijn werk slecht deed, zou hij zijn eigen functie in gevaar brengen. En iemand die gewoon bij zijn volle verstand is, zal zoiets nooit doen." Otto zelf zag het aanbod wel zitten. Hij was vast van plan om als trainer in de voetballerij verder te werken, en had van de geschiedenis geleerd dat het voor iedere beginnende trainer een fantastische kans is om bij Ajax te werken. "Ik wil zeker verder, maar ik ben niet bij Ajax jeugdtrainer geworden om zo snel mogelijk vérder te kunnen komen. Ik vind het heerlijk om bij Ajax te werken en ik concentreer me volledig op wat ik nu doe. Ik ben nog nooit een voorbijganger geweest. In achttien jaar voetbal heb ik maar bij vier clubs gezeten. Als ik het ergens naar mijn zin heb wil ik er graag lang blijven. En bij Ajax heb ik het naar mijn zin." En toch geeft Otto toe ook als trainer ambitieus te zijn. "Ik was jeugdtrainer bij Den Haag. Ook daar heb ik fijn gewerkt. Maar ik had wel in mijn contract een clausule opgenomen dat ik weg kon als ik me kon verbeteren. Niemand zal ontkennen dat het een verbetering is als je van Den Haag kunt overstappen naar Ajax. Bij Ajax is alles van een hogere kwaliteit. De spelers, de staf, de AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 95