Eindelijk klopte het gerucht: Ajax trekt Heini Otto aan Jeugd door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst Meer dan twintig jaar geleden had het al moeten gebeuren. Hans Kraay, destijds de manager, wilde de toen 21-jarige Heini Otto graag van FC Amsterdam naar Ajax halen. Er volgden gesprekken tussen Kraay, zijn rechterhand Bobby Haarms en Heini Otto. Drie jaar later was het Tomaslav Ivic die "smoel had op Otto", zoals Haarms het uitdrukt. Beide keren was het de voorzitter van FC Amsterdam Stoop die een transfer tegenhield. Het zou tot 1994 duren voordat Otto eindelijk bij Ajax onder contract kwam. Als trainer. Toen pas, met dank aan Dingeman. Op zich vindt Otto het wel jammer dat hij nooit voor Ajax heeft kunnen of mogen spelen. Bobby Haarms is ervan overtuigd dat het maar een man valt te verwijten dat Otto de werkelijke top nooit heeft gehaald: Dé Stoop. Op het moment dat de voetballer Otto duidelijk in de lift zat trok hij aan de noodrem. "Alleen maar omdat hij gruwelijk de pest had aan Ajax," meent Haarms met de van hem bekende stelligheid. Volgens hem had Otto absoluut de kwaliteit om het bij Ajax te halen. Het heeft niet zo mogen zijn. Maar teleurgesteld is Otto allerminst over het verloop van zijn carrière. Dat hoeft ook niet, want de Amsterdammer die op 9-jarige leeftijd begon bij SDW kan terugkijken op een zeer lange en succesvolle loopbaan. In '74 kwam hij bij FC Amsterdam. Toen de overstap naar Ajax niet doorging volgde in '78 FC Twente, waarna hij in '81 als Engelandvaarder naar Middlesborough afreisde. Daar voetbalde hij vier jaar met veel plezier totdat FC Den Haag hem terughaalde naar het vaderland. Uitgerekend Dé Stoop was toen voorzitter AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 92