trokken de Vogels aan het langste eind. Door deze enigszins onverdiende nederlaag raakte Ajax drie punten kwijt. In de volgende ontmoeting, thuis tegen DVS '33 2, nam Ajax knap revanche op de nederlaag tegen IJsselmeervogels. Aanvankelijk zag dat er niet naar uit. Ajax begon nerveus en keeper Van der Wal moest al zijn talenten aanspreken om de nul te houden. Tegen de verhouding in kwam Ajax op 1-0 (Fereira) en een donderspeech van de trainer schudde de equipe verder wakker. Jerry Kisoor verzilverde een ingestudeerde vrije trap, Poublon, Vos en Pronk (twee keer) deden nog eens vier goals in het zakje en de tennisuitslag (zonder setverlies) was daar. Spart Nijkerk 2 uit, dat is nooit eenvoudig, zo ondervond ook Ajax 2. Ajax begon zonder bezieling aan het duel. De niet fameuze tegenstander won bijna alle persoonlijke duels. Toch waren de beste (en fraaie) kansen voor Ajax. Zelfs een penalty werd onbenut gelaten. In de laatste minuut maakte Ajax de winnende goal, en daarmee mocht het zich zeer gelukkig prijzen! Dolf van Zoest Zaterdag 3 Ajax zaterdag 3 begon het seizoen met diverse nieuwe krachten in de gelederen. De hoop op een goed seizoen werd ondersteund door een succesvolle oefencampagne en de uitslag van de eerste wedstrijd. Die werd met 9-0 van RKAVIC gewonnen. De goals kwamen van Spargaren (3), Kortlevers (2), Wielkens, Maas, Van der Horn en Brown. Het tweede duel werd in IJsselstein tegen YFC gespeeld en ook hier won Ajax, met 5-2. Na een een vlotte 2-0 voorsprong zakte het spelpeil enigszins terug en kwam YFC dichterbij. In de rust werd het een en ander recht gezet en vervolgens liep Ajax uit naar een 5-1 voorsprong. Toen werd het helaas weer een praatje-pot. YFC scoorde opnieuw en Ajax raakte volkomen de kluts kwijt. Tot ons geluk profiteerden de IJsselsteiners er niet van, ook niet toen onze keeper (ten onrechte) uit het veld werd gestuurd en Ajax met tien man verder moest. De al met al nuttige overwinning kreeg gestalte door doelpunten van Van der Horn (2), Spaargaren, Wielkens en De Rijke. De thuiswedstrijd tegen NFC was weinig verheffend wat betreft de sfeer in het elftal. Er werd wel gewonnen en wel met 5-1 door treffers van Wielkens (3), De Rijke en Van der Horn. Lopik was de volgende pleisterplaats voor de Zaterdag 3. Onder stromende regen ging het elftal zeer voortvarend te werk en na vijftien minuten stond Ajax reeds met 3-0 voor. Het snelle combinatiespel bracht Ajax nog voor rust op een 5-0 voorsprong. De dreiging van het staken van de wedstrijd werd door het plotselinge stoppen van de regen afgewend, zodat Ajax onverdroten door kon gaan. Het werd uiteindelijk een monsterzege: 12-0, waarbij dient te worden aangetekend dat Ajax vier keer het houtwerk raakte! De doelpunten: Wielkens (5), De Rijke (2), Van der Horn (2), Maas, Boot en Bosschieter. Na de beste prestatie volgde tegen Amstelveen de slechtste wedstrijd. Het negentig minuten durende overwicht leverde te weinig doelpunten op. Na tien minuten stond Ajax op achterstand die via een gelukkig doelpunt onzerzijds ongedaan werd gemaakt. Een benutte strafschop bracht de benauwde winst: 2-1. Kortlevers en Wielkens waren de doelpuntenmakers. Frans Grootenboer Ajax 4 Weer een jaartje ouder, weer een stapje hoger. Het houdt niet op voor Ajax 4 dat vorig seizoen met veel inspanning en inspiratie kampioen werd. Reserve Derde klase B. Hèt grote probleem van dit pionierselftal bleek al snel: de personele bezetting. Ondanks de uitgebreide spelerslijst bleek het moeilijk om elf fitte mannen in de wei te brengen. In de eerste de beste wedstrijd kreeg Ajax 4 dan ook een ferme draai om de oren van Swift. In de schaduw van De Meer werd het 6-4 voor de gasten. Vier doelpunten van Dickie Schoenaker, dat wel, maar verder veel pech. Stand-in keeper Ruud Haarms verliet na een kwartier het veld, geveld door spit. Zijn vervanger was Dennis Heyt. Tegen IJmuiden volgde een licht herstel (2-2) en weer nam Dick Schoenaker de volledige productie voor zijn rekening. Vervolgens werd de Derde klasse-berg goed beklommen. Na de eerste zege volgde louter succes. Alleen in de titaneslag tegen Volendam (beide clubs stonden op de tweede plaats) werd een veer gelaten via, opnieuw een 2-2 score. Ajax 4 heeft ondanks de zwakke start, dus toch alweer zicht op een toppositie. De deur naar de Tweede klasse staat op een kier. Of de mannen van trainer Buskermolen die deur verder open willen duwen... Het is de vraag. Deze afdeling lijkt op maat gesneden met goede tegenstanders en een volgende stap omhoog zou nog verder reizen betekenen. Het lijken grote zorgen, op Voorland. Maar het prakkizeren werd zwaar gerelativeerd door het bericht dat een van de nieuwe krachten, Peter Kaltse, in het ziekenhuis moest worden opgenomen en geopereerd. Peter leek er vrij ernstig aan toe maar mocht gelukkig na een week alweer terug naar huis, waar hij voorspoedig herstelt. Uiteraard wenst niet alleen Ajax 4 maar de hele vereniging Peter van harte beterschap toe. David Endt AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 90