Lief en leed door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst "Het is een utopie om te denken dat Ajax in het nieuwe seizoen de successen van het afgelopen jaar nog kan verbeteren of zelfs maar kan evenaren. Daar moeten we ons wel op voorbereiden om daarmee goed om te kunnen gaan", zo waarschuwde Louis van Gaal de Ajaxfamilie tijdens de festiviteiten na het succes in Wenen. De start van het seizoen gaf evenwel nog geen reden voor grote bezorgdheid want het winnen van de Super Cup, de winst op Real Madrid in de Champions League en een prima aanvang in de competitie zorgden voor grootse verwachtingen voor dit seizoen. Het wordt voor Ajax een vol seizoen met een overladen programma aan wedstrijden met Super Cup, Wereld Beker, competitie, Champions League, Amstel Cup en het Nederlands Elftal. De Super Cup is gespeeld en gewonnen. De competitie is begonnen, evenals de Champions League en op 28 november is er de Wereldbeker in Tokyo tegen Gremio uit Brazilië. Daardoor begint voor Ajax de eerste wedstrijd voor de Amstel Cup (bij Heracles) pas op 20 december. Dan is nog het wachten op de Europese Super Cup tegen Real Zaragoza waarvoor bijna geen datum te vinden was, het Nederlands Elftal slurpt altijd vrijwel alle Ajacieden op en dat allemaal moet voor eind mei gespeeld zijn in verband met de EK in Engeland tussen 8 en 30 juni. Maar dan moet Nederland zich nog wel eerst plaatsen. Met deze gedachte kwam de Ajax-selectie zich op 10 juli j.l. aan de Middenweg 401 melden voor de voorbereiding op het flinke programma. Waarschijnlijk zal men zich ook wel hebben gerealiseerd dat deze samenkomst in De Meer het volgende seizoen niet maar zal plaatsvinden. Zoals dit seizoen alles "de laatste keer" zal zijn. De volgende voorbereiding voor de wedstrijden zal van start gaan in de Amsterdam Arena voor het eerste elftal en in het splinternieuwe jeugd- en amateurcomplex op steenworp afstand van het prachtige nieuwe stadion voor alle overige elftallen. Kortom, de Ajax-familie is in 1996 verhuisd uit het 62 jaar oude bolwerk naar het nieuw onderkomen in Amsterdam Zuid Oost waar de bouw geheel volgens planning verloopt. Alle 45.000 seizoenkaarten zijn al verkocht terwijl 55.000 aanvragen binnenkwamen en er dus sprake is van een behoorlijke wachtlijst. De club kan uitkijken naar een prachtige voetbaltempel, iedere week een volle bak en een schitterend Ajax waardig 6 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 8