Moeilij Zaterdagafdeling Het slot van het afgelopen seizoen bracht Ajax een mooi cadeau. Op de valreep werd, via de nacompetitie, het Eersteklasseschap behaald. Daarmee kreeg het seizoen een feestelijk eindaccoord. Het betekende echter ook dat Ajax Zaterdag 1 zich terdege moest gaan instellen op het daaropvolgende seizoen. De ervaring leerde dat het verschil tussen de Tweede- en de Eerste klasse aanzienlijk is. Vooral op fysiek gebied wordt er in de hoogste afdeling meer geëist. Helaas zag Ajax een aantal voetballers vertrekken, zodat er mede uit de A-jeugd geput moest worden om de selectie aan te sterken. Een bijzonder positief element was de terugkeer van trainer Spitz Kohn. Na een lang ziekbed kan hij de wei weer in. Het stimulerend professionalisme van Kohn werkte aanstekelijk op de weer zeer jeugdige selectie. Na de oefenperiode, waarin met wisselend maar over het algemeen hoopgevend succes was opgetreden, stond de competitie voor de deur. Dat leek een "alles is anders show". De wedstrijden om de punten tegen de zwaargewichten uit de afdeling verliepen niet gunstig. De openingswedstrijd in de Eerste klasse B leverde een 3-1 nederlaag tegen het Veenendaalse DOVO op. Hoewel de spelopvatting redelijk was, wist Ajax maar geen punten te behalen. Na vijf wedstrijden stond Ajax nog steeds op nul punten. Dat betekende moeizame terugreizen naar Amsterdam en vervelende vragen beantwoorden na de thuisduels. Gelukkig kwam er enig licht in de duisternis in de zes4e speelronde. In eigen omgeving werd Kloetinge met 2-0 verslagen. Dat gaf de burger moed, maar de gehoopte opwaartse spiraal bleef uit. Spitz en zijn jongens blijven echter met goede moed voortgaan. De competitie is nog lang en met het driepunten-systeem als stimulans kan in een paar weken tijd het negativisme worden omgezet in positivisme. Zaterdag 2 Ajax zaterdag 2 kende een zeer voortvarende competitiestart. De primeur in de reserve Eerste klasse van de KNVB tegen GVW leverde een eclatante zege op. Het duel begon met de wind in de zeilen door een snelle en prachtige treffer van Fereira. Die speler trof nog twee keer doel en een tegengoal van GVW zorgde voor de 1-3 ruststand. Na rust bleef Ajax oppermachtig. Fereira scoorde opnieuw, waarna GVW de afstand kon verkorten na een foutje van onze doelman Schuuring. Twee doelpunten van Poublon en één van Louwers zorgden voor een riante voorsprong maar het laatste woord was aan GVW, zodat er uiteindelijk een 7-3 zege voor Ajax mee naar Amsterdam werd genomen. Was de monsterzege op GVW tekenend voor de krachtsverhoudingen in deze afdeling? Het duel tegen Marken 2 gaf daar antwoord op: nee. In eigen huis startte Ajax andermaal goed (1-0 voorsprong via Robin Pronk) maar het doelpunt was nog niet gevierd of het was gelijk. Een rode kaart voor Souza Cruz én de bijbehorende en benutte Marker strafschop bracht Ajax op gevaarlijk hellend terrein maar een volgende penalty, nu voor Ajax, werd door Pronk benut. Na de rust ontving De Vries een tweede gele kaart en kon inrukken. Ajax bleef derhalve met negen man. De druk van Marken werd goed doorstaan, mede door voortreffelijk keeperswerk van Claus, die vijf minuten voor tijd echter een derde doelpunt van Marken moest toestaan. Een alles of niets offensief leverde Ajax een strafschop op die Poublon naar 3-3 schoot. IJsselmeervogels 2 - Ajax 2 bracht de eerste nederlaag naar De Meer. Ondanks goed veldspel onzerzijds en dankzij veel gemiste kansen en een warrig leidende arbiter AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 89