omdat wij met een bijzonder jong team aantraden. De gemiddelde leeftijd van de achterhoede was bijvoorbeeld net boven de achttien jaar. Vooral deze jongeren, Casper Nelis, Danny Landzaat, Mario Melchiot, Arno Splinter en Menno Willems, vormden het sterkste deel van Ajax 2. Zeker in aanmerking genomen dat zij het dienden op te nemen tegen geroutineerde full profs als Makaay, Latuheru, Laros, Simons en Gorter, kweten zij zich voortreffelijk van hun taak. Na een moeilijk begin, waarin Vitesse zich een paar kansen creëerde, was het toch Ajax dat de beste mogelijkheden kreeg. Naast een afgekeurd doelpunt van Nordin Wooter (buitenspel) kregen Martijn Reuser en Ignacio Tuhuteru de mogelijkheid om Ajax op voorsprong te zetten en ons te plaatsen voor de volgende ronde. Martijn aarzelde iets te lang met het inschieten van de bal en Ignacio kreeg de bal bij een kopkans niet goed op zijn hoofd waardoor de bal over ging. In de laatste minuut schoot Ignacio op enkele meters van het doel met zijn rechterbeen naast. De derde nul-nul betekende dat het doek yiel over de bekeraspiraties van Ajax 2. Competitie Op 5 september trad Ajax 2 voor de competitie aan tegen NAC 2. Met fantastisch voetbalweer in De Meer, een perfecte grasmat en een aantal A- selectiespelers in de ploeg waren alle ingrediënten aanwezig om van de eerste wedstrijd een spektakel te maken. Helaas kwam daar in praktijk niets van terecht. Vooral Andrei Demtchenko speelde een ongelukkige wedstrijd, hij verzuimde onder meer om Ajax op voorsprong te zetten. In de veertigste minuut kwam Ajax door een schitterende goal van Eli Louhenapessy op voorsprong. Uit een pass van Menno Willems zette hij een blok, waardoor zijn tegenstander niet aan de bal kwam. Ver buiten het strafschopgebied staande, zag hij uit zijn ooghoek dat NAC- keeper Karelse te ver voor zijn doel stond. Met een lepe lob verschalkte Eli de keeper. Het was overigens vooral de wedstrijd van de twee keepers, Fred Grim en John Karelse. Het was aan hun goede werk te danken dat er op deze avond slechts één keer gescoord werd. Tenslotte wensen wij vanaf deze plaats Menno Willems, die tijdens een van de oefenwedstrijden op een ongelukkige wijze, zonder een tegenstander in de buurt, zijn been brak, een spoedig herstel toe. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 86