Teveel nullen ROTO SM Ajax 2 door Herman Bosschieter De start van Ajax 2 was niet overtuigend. Hoewel alle wedstrijden tijdens de oefencampagne werden gewonnen, bleek in de wedstrijden om de Amstel Cup en in de competitie dat Ajax nog niet de grote vorm heeft. I Ü&ghi 1! Tijdens de voorronde in de Amstel Cup kon Ajax 2 in een reeks van drie wedstrijden niet tot scoren komen. Wij kregen er overigens ook geen één tegen maar het gevolg was uitschakeling in het bekertoernooi. Een enorme teleurstelling, temeer daar wij vorig seizoen tot de kwartfinale wisten door te dringen en heel Nederland over de jeugdige Ajacieden sprak. De eerste nul-nul In de eerste wedstrijd tegen Dordrecht '90 moesten wij het zonder de beoogde Kanu, Litmanen en Wooter stellen. Na de ochtendtraining bleken zij onvoldoende hersteld van hun blessures. Met name het ontbreken van Wooter dwong trainer Van der Lem tot enige improvisatie aan de rechterkant met Dennis Schulp en Andrei Demtchenko. Voor een aantal uit de A-junioren afkomstige jongeren was deze wedstrijd een vuurdoop. Ondanks een veldmeerderheid van Dordrecht '90 waren de beste kansen voor Ajax. In de eerste helft kreeg Kiki Musampa een uitstekende mogelijkheid uit een voorzet van Demtchenko en in de tweede helft was er een goede kans voor Menno Willems. Oog in oog met de keeper verzuimde hij de bal in een hoek te schuiven maar koos hij voor een hard schot dat door Dordrecht '90- keeper Gall werd gepareerd. De twee jongsten uit het gezelschap, Arno Splinter en Dennis Schulp, konden op een goede wedstrijd terug kijken. Het debuut van Marcio Santos gaf de technische leiding een tevreden gevoel. De tweede nul-nul Zowel gelet op het belang van de tweede wedstrijd tegen Hollandia als op de test van een aantal A-selectie spelers, trad Ajax 2 met een op papier bijzonder sterk team aan tegen de Hoornse amateurclub. De wedstrijd moest gewonnen worden ook omdat er in de laatste poulewedstrijd van de Amstel Cup (tegen Vitesse) geen beroep zou kunnen worden gedaan op de spelers van de A-selectie die op diezelfde avond in Madrid tegen Real moesten spelen. Tegen Hollandia deden Fred Grim, Arnold Scholten, Jari Litmanen, Marcio Santos, Nordin Wooter en Kiki Musampa mee. De injectie mocht niet baten. Andermaal speelde Ajax 0-0. De beste kans van de wedstrijd werd al na drie minuten genoteerd. De prachtige stiftbal van Jari Litmanen werd op stijlvolle wijze door de uitstekende jonge keeper Ron Sym tot corner verwerkt. In het verdere verloop van de wedstrijd wist de sluitpost van Hollandia Ajax nog een aantal keren van scoren af te houden. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat ook Hollandia een paar kansen kreeg om de score te openen maar ook onze Fred Grim speelde een goede wedstrijd. De derde nul-nul Zoals reeds vermeld onderging Ajax 2 in de wedstrijd tegen Vitesse (gespeeld in De Meer voor veel te weinig publiek) een aderlating door het ontbreken van een aantal spelers uit de A-selectie. Dat bracht ook een zeker pessimisme over de kansen van het elftal met zich mee. Vitesse had zich door twee overwinningen reeds verzekerd van een plaats in de volgende ronde van het Amstel Cup-toernooi. Gelet op de magere competitieresultaten van de Arnhemmers waren wij beducht voor een gemotiveerd Vitesse dat zich mogelijk wilde revancheren. Over het niveau van de wedstrijd waren de meningen verdeeld. Sommigen vonden het een slecht duel, anderen daarentegen zagen lichtpunten, AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 85