Betrekkelijkheid Van de redactie Voetbal is passie, voetbal is spanning en sensatie, voetbal is entertainment. Voetbal is belangrijk. Soms. Soms gebeuren er dingen die de betrekkelijkheid van het spel schrijnend aantonen. Menselijk leed in de ergste vorm kwam in de eerste weken van de competitie meedogenloos op het Ajax-pad. De winst van de Supercup ten koste van aartsrivaal Feyenoord, de soepele competitiestart en de zege over Real Madrid in de eerste wedstrijd van de UEFA Champions League. Het is allemaal van beperkte waarde vergeleken bij de waarde van het leven. Het noodlottige ongeval waar een Ajacied bij betrokken was en waarbij op zaterdagavond 9 september de heer Putman uit Vlaardingen om het leven kwam en diens vrouw zwaar gewond raakte, zorgde voor grote ontsteltenis. En die ontsteltenis werd verdubbeld toen vierentwintig uur later het bericht van het overlijden van het jonge broertje van Finidi George binnenkwam. Getroffen door een verdwaalde politiekogel, vlak na een wedstrijd in Nigeria... Een complete tragedie. Verslagenheid alom. Het was bijna stuitend om onder deze omstandigheden toch door te gaan met... voetbal. Minder belangrijk, maar toch: onontkoombaar. Het vereist mentale veerkracht om de gedachten op een ander spoor te brengen, om het lichaam er van te overtuigen dat er een dag van morgen is. En die veerkracht was er, al stonden slechts enkele media na bij voorbeeld Ajax - Real Madrid stil bij het feit dat de Ajacieden twee tegenstanders hadden verslagen: hun eigen gemoedstoestand en Real Madrid. Na de Ajax Presentatiegids (weer met veel lof ontvangen) is dit het eerste echte Ajax Magazine van dit seizoen. Een magazine gevuld met voetbal, gevuld met passie, spiegel van spanning en sensatie en entertainment. Want dat is voetbal. Maar tussen al het kleurrijke fraais door stroomt in deze uitgave het besef van betrekkelijkheid. De betrekkelijkheid van een spel. David Endt AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 7