Champions League Woensdag 18 oktober 1995 Ferencvaros - Ajax 1-5 (0-0) Ullöi Ut stadion, Boedapest 18.000 Scheidsrechter: Nikakis (Griekenland) Ferencvaros: Hajdu; Nyilas, Telek, Kouznetsov (81. Keiler), Kecses; Lisztes, Simon, Kopunovic, Vincze; Zavadsky, Kuntic. Trainer: Deszö Novak Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen, Davids; Finidi, Kanu (58. Kluivert), Overmars. Trainer: Louis van Gaal Scoreverloop: 57.0 -1 Litmanen, 59.1 -1 Nyilas (pen.), 67.1-2 Kluivert, 80.1 - 3 Litmanen (pen.), 85.1 - 4 Frank de Boer, 88.1 - 5 Litmanen Bijzonderheden Jari Litmanen, met drie doelpunten de man van de wedstrijd tegen Ferencvaros, wordt na zijn tweede doelpunt gefeliciteerd door Ronald de Boer. Ronald de Boer passseert zijn Hongaarse tegenstander tijdens de tweede UEFA Champions League wedstrijd tegen Ferencvaros. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995 Ajax sluit ook de tweede wedstrijd in de UEFA Champions League winnend af. De andere wedstrijd in Groep D, Real Madrid Grasshoppers, eindigt in een 2-0 overwinning voor de Spanjaarden. Marcio Santos valt buiten de selectie. Louis van Gaal kiest voor de buitenlanders Litmanen, Finidi en Kanu. De balbezit verhouding is als volgt: Ajax 64 procent in balbezit, Ferencvaros 36 procent. De wedstrijd wordt ernstig ontsierd door het racistische gedrag van het Ferencvaros- publiek. UEFA waarnemer Hennes maakt daar echter geen aantekening van op het wedstrijdformulier. Na afloop toont Louis van Gaal zich tegenover de pers zeer ontstemd over het laakbare gedrag van de supporters. De Griekse scheidsrechter Nikakis bestraft de Ajacieden Mare Overmars en Ronald de Boer met een gele kaart. Aan Ferencvaros- zijde zien Kecses en Nyilas geel. Jari Litmanen maakt zijn tweede Europese hattrick voor Ajax. In het seizoen 1992- 1993 scoorde hij in de uitwedstrijd tegen Besiktas ook drie keer. Commentaar Louis van Gaal: "Ik heb mij vreselijk geërgerd aan de oerwoudgeluiden die het publiek maakte wanneer er donkere Ajacieden aan de bal kwamen. Het is het overwegen waard om bij een volgende gelegenheid van het veld te stappen."

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 60