Champions Lea Woensdag 13 september 1995 Ajax - Real Madrid 1 - 0 (1-0) Amsterdam, Olympisch Stadion 40.000 Paolo Ceccarini Van der Sar; Reiziger, Frank de Boer, Litmanen, Bogarde; Ronald de Boer (87. Tuhuteru), Reuser (46. Wooter), Davids; Finidi, Kanu (69. Musampa), Overmars. Louis van Gaal Buyo; Chendo, Hierro, Sanchis, Lasa; Luis Enrique, Redondo, Sandro (54. Rincon), Amavisca (69. Michel), Raul, Zamorano. Jorge Valdano 14. 1 - 0 Overmars Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Real Madrid: Trainer: Scoreverloop: In Utrecht lijdt Feyenoord de eerste nederlaag in het seizoen. Op de zaterdagavond voor de wedstrijd overlijdt op 79-jarige leeftijd ex- scheidsrechter Leo Horn. Horn was na zijn glanzende scheidsrechterscarrière voor Ajax jarenlang de vaste begeleider van de internationale scheidsrechters. Commentaar Ab Fafié: "Bij 0-1 brak bij ons het touwtje". Omdat we toch gewoon doorgaan en weten waar we voor staan." Louis van Gaal: "We hebben scherp en geconcentreerd gespeeld. Dat is na de Europa Cup en de nodige problemen een compliment waard. Bijzonderheden Bij Ajax ontbreken Danny Blind en Arnold Scholten vanwege een schorsing. Sonny Silooy is geblesseerd, Andrei Demtsjenko met het Russisch elftal Onder 19 jaar in San Remo en Patrick Kluivert doet niet mee na op zaterdagavond betrokken te zijn geweest bij een ernstig ongeval. Bij Real Madrid is verdediger Quique geschorst en de Deense spelmaker Michael Laudrup geblesseerd. In de dagen voorafgaande aan het duel neemt Ajax zijn intrek in Hotel De Vassy in Egmond aan Zee, waar het zich op de eerste Champions League-wedstrijd van het seizoen voorbereidt. Nordin Wooter en Kiki Musampa maken hun Europa Cup-debuut. De Italiaanse scheidsrechter Paolo Ceccarini geeft gele kaarten aan Real Madrid-speler Zamorano (protesteren) en Nordin Wooter (overtreding). De andere wedstrijd in Groep D, Grasshopper Club - Ferencvaros, eindigt in een 3-0 zege voor Ferencvaros waardoor de Hongaren de leiding hebben in de poule. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995 Commentaar Louis van Gaal: "Met de winst ben ik uiteraard tevreden maar met het spel niet. Dat was onder de maat. Sommige van de meer ervaren spelers lieten het wat afweten. Dankzij de uitvoering van het systeem hebben wij ons staande weten te houden. Jorge Vaidano: "Hoewel wij hebben verloren ben ik niet ontevreden over ons spel. Wij hebben laten zien het de kampioen van Europa heel moeilijk te kunnen maken." Jari Litmanen: "Toen de trainer voorstelde om mij op de positie '4' te laten spelen, heb ik er geen probleem van gemaakt. Ik speel liever op het middenveld, dat heb ik altijd gedaan. Maar ik wist dat ik het wel kon. Voor mij telt de teamprestatie." 57

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 59