4. 4 Supercup Bijzonderheden Commentaar Scheidsrechter: Go Ahead Eagles: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Zondag 17 september 1995 Go Ahead Eagles - Ajax 0-4 (0-0) Adelaarshorst, Deventer 10.000 John Blankenstein Bos; HulshofF, Marbus, Steinmann (64. Nani), Verkuyl; Michels, Hofstede, Schenning, Valk (72. Rorije); Heering, Decheiver. Ab Fafié Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen (80. Musampa), Davids; Wooter (65. Reuser), Kanu, Overmars Louis van Gaal 57. 0 - 1 Wooter 65. 0 - 2 Kanu 76. 0 - 3 Kanu (penalty) 82. 0 - 4 Davids Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Fevenoord: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 16 augustus 1995 Ajax - Feyenoord 2-1 (0-0, 1-1) Feyenoord-stadion, Rotterdam 25.000 Mario van der Ende Van der Sar; Reiziger, Scholten (91. Reuser), Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Kluivert, Davids; Finidi, Kanu (91. Wooter), Overmars. Louis van Gaal De Goey; Zwijnenberg, Van Gobbel, Koeman, Witschge; Maas, Bosz, Trustfull, Van Bronckhorts (88. Vidmar); Larsson, Blinker (91. Heus). Wim van Hanegem 70. 1 - 0 Ronald de Boer 73. 1 - 1 Larsson 101. 2 - 1 Kluivert (penalty) Voor de derde achtereenvolgende keer staan Ajax en Feyenoord tegenover elkaar in de strijd om de Supercup. De voorgaande twee keer was Ajax winnaar. Na afloop van de wedstrijd wordt Ronald de Boer geëerd als de maker van Het Doelpunt van het Jaar (zijn treffer in de thuiswedstrijd tegen Willem II). Arbiter Van der Ende bestraft de Feyenoorders Bosz, Witschge, Trustfull en Heus en de Ajacieden Ronald de Boer, Davids en Scholten met een gele kaart. Het duel wordt beslist in de zogenaamde "sudden death"-periode. Die houdt in dat de club die het eerst scoort in de verlenging, automatisch winnaar is. Op de tribune volgen Danny Blind (geschorst), Jari Litmanen (geblesseerd) en Marcio Santos (nog niet fit genoeg) de wedstrijd. Go Ahead Eagles - Ajax Bij Ajax ontbreekt een vijftal spelers. Finidi is in Nigeria in verband met de begrafenis van zijn broer, Demtchenko neemt met het Russisch elftal onder 19 jaar deel aan een toernooi in San Remo, Italië; Arnold Scholten en Sonny Silooy zijn geblesseerd en Marcio Santos is ziek. Hij heeft een lichte longontsteking. Als zestiende man neemt Louis van Gaal Ignacio Tuhuteru mee naar Deventer. Patrick Kluivert neemt als wisselspeler plaats op de bank. Het is zijn eerste "optreden" na het dramatische ongeluk waar de jonge aanvaller bij betrokken was. Edgar Davids wordt tijdens de Supercupwedstrijd tegen Feyenoord hardhandig gestuit door Clemens Zwijnenberg. Louis van Gaal: "Feyenoord is dichterbij gekomen. Ook daarom was het een fantastische wedstrijd." Wim van Hanegem: Ik ben tevreden. Wij hebben net zoveel mogelijkheden als Ajax gehad. Natuurlijk gaan wij door met dit systeem. Op papier lijkt het alsof we met twee spitsen spelen, maar vaak zijn dat er vier. Echt, ik vond het aardig om te zien." AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 58