2. 3. NEC - Ajax Ajax - Sparta Bijzonderheden Het duel NEC - Ajax wordt op de ongebruikelijke vrijdagavond gespeeld en wordt live door SuperSport uitgezonden. Eerder op de dag wordt de Champions League-groep, waarin Ajax uitkomt, bekend. De loting in Genève paart Ajax aan Real Madrid, Ferencvaros en Grasshopper Club. De op 30 augustus vastgestelde vriendschappelijke ontmoeting tussen Real Madrid en Ajax (in Madrid) vindt na enige aarzeling toch doorgang. Scheidsrechter Wegereef geeft geel aan NEC-verdediger Mark Verhoeven. Martij n Reuser komt voor het eerst als startende speler (met nummer 10) binnen de lijnen. Marcio Santos komt voor de eerste keer voor op het wedstrijdformulier. Omdat Louis van Gaal niet wisselt, blijft het bij een bankzittersbeurt voor de Braziliaan die eerder in de week met Ajax 2 de bekerwedstrijd tegen Dordrecht '90 (0-0) speelde. Bijzonderheden Op de avond voor de wedstrijd is Patrick Kluivert (die op zondag vanwege een enkelblessure niet zou spelen) betrokken bij een auto-ongeval. Daarbij overlijdt de bestuurder van de andere auto. 's Avonds na de wedstrijd hoort Finidi George via zaakwaarnemer Harald Wilhelm dat zijn 15-jarige broertje Igenewari George om het leven is gekomen. Na afloop van een wedstrijd van zijn club Rangers in het Nigeriaanse Ibadan, kwam het tot een supportersoproer waarbij een verdwaald waarschuwingsschot van de politie de talentrijke voetballer dodelijk trof. Marcio Santos maakt zijn debuut in een officiële wedstrijd van Ajax. De met een lichte griep kampende verdediger wordt na een uur gewisseld. Edwin van der Sar blijft voor de derde achtereenvolgende keer in een competitiewedstrij d ongepasseerd. Scheidsrechter Uilenberg geeft Jerry Smith van Sparta geel. Op de woensdag vóór Ajax - Sparta wint het Nederlands Elftal nipt (1-0) van Wit Rusland in een EK kwalificatiewedstrijd. Namens Ajax zijn Van der Sar, Reiziger, Blind, Frank en Ronald de Boer en Overmars van de partij. Doelpuntmaker is ex-Ajacied en invaller Youri Mulder. Edgar Davids zit op de bank. Commentaar Henk ten Cate: "Inderdaad, wij hebben behoudender gespeeld dan normaal. Voor onze jonge ploeg was het belangrijk om met de komende wedstrijden in het vooruitzicht met niet al te grote cijfers te verliezen. En dat is gelukt." Louis van Gaal: "Wij hebben opnieuw geen puntverlies geleden vóór een belangrijke Europa Cup wedstrijd. "In het tweede elftal zie ik momenteel niemand die het verdient bij ons op de bank te zitten. Daarvoor voetballen zij momenteel te slecht. Ik neem geen jongens mee die ik toch niet inzet, dan maar een man minder op de bank. Iemand moet zijn plaats verdienen. Dit besluit is ook een duidelijk signaal in de richting van de spelers van Ajax 2. Van sommigen had ik hogere verwachtingen maar die hebben zij tot dusver niet ingelost." AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995 55

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 57