kunnen honoreren. Ik geef u eerlijk toe, dat we dat nooit verwacht hadden zoveel seizoenkaarten te kunnen verkopen. Sommigen onder u zullen straks dan ook teleurgesteld zijn, maar wij zullen een en ander zeer zorgvuldig en derhalve zo eerlijk mogelijk bekijken. Succes is prachtig en wij zijn er bijzonder trots op, dat Ajax weer in ieders hart leeft. Behalve het kampioenschap en de Champions League slepen spelers individueel en het gehele elftal ook buiten het speelveld prijzen in de wacht. De Gouden Schoen voor Danny Blind, de Eurocard/Mastercard Fairplay prijs voor Finidi George en het Eurocard Gouden Kaart-klassement voor Ajax, zijn daar prachtige voorbeelden van. Een en ander leidt echter makkelijk tot afgunst bij besturen van andere clubs en hoewel ik zelf niet met die eigenschappen behept ben, en het mij dus niet kan voorstellen, worden wij daarmee geconfronteerd. Ik weet dat Ajax daar -helaas- mee zal moeten leren leven. Omdat het echter ook tegen onze club kan werken, is het zaak die anderen geen aanleiding te geven om zich nog meer tegen Ajax af te zetten. Dat doen wij door ons in interviews "low- key" op te stellen en ons naar buiten toe "normaal" te gedragen. Wij hebben uw hulp daarbij echter hard nodig. Laten wij ons niet hoogmoedig opstellen, laten wij onszelf blijven en laten wij van deze mooie momenten genieten zolang het kan, zonder daarbij anderen tegen ons in het harnas te jagen. Dat komt ons weer ten goede wanneer het Ajax onverhoopt eens iets minder gaat. Op 8 september jongstleden is de eerste paal geslagen voor ons nieuwe huis, ons jeugd- en amateurcomplex op Sportpark De Toekomst. Het was een indrukwekkende plechtigheid, omdat alle aanwezigen aanvoelden dat hier het nieuwe hart van de vereniging zal slaan. Mijn collega Hennie Henrichs, verantwoordelijk voor het nieuwe complex, zal u in het volgende Ajax Magazine uitgebreid informeren. Het weekblad Aktueel wordt tegenwoordig door enkele ex- Ajacieden gebruikt om de buitenwacht te laten weten wat men van het Ajax-bestuur denkt, of waarin men met ons van mening verschilt. Dat is jammer, want wij stellen ons altijd op het standpunt dat je verschillen van inzicht met betrokkenen rechtsreeks dient te bespreken. Kom je er desalniettemin niet uit, dan hou je de vuile was toch binnenshuis en hang je die zeker niet uit in een blad als Aktüeel. U heeft mij er dan ook nooit op kunnen betrappen, dat ik mijn column gebruikt heb om met anderen te communiceren. Het wordt echter vervelend wanneer er onwaarheden worden vermeld, waardoor men Ajax in een verkeerd daglicht stelt. Dan kan men een en ander de week daarop wel weer rectificeren, maar zoiets heeft minder directe waarde dan een gewraakt artikel. Zo'n rectificatie wordt over het algemeen achteraf en in een klein lettertje afgedrukt terwijl het kwaad reeds is geschied. Het is overigens opmerkelijk dat dergelijke zaken slechts voorkomen wanneer het onze club goed gaat. Dan kent het succes opeens vele vaders. Michael van Praag voorzitter

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 45