De Toekomst Van de voorzitter U heeft ons regelmatig terecht laten weten, dat de telefonische bereikbaarheid van Ajax bijzonder slecht was. Onderzoek heeft uitgewezen, dat een groot aantal telefoontjes bestond uit navraag over aanvangstijden van wedstrijden, trainingen, de start van de voorverkoop etcetera. Nu hebben wij overwogen om een voice computer aan te sluiten maar daarmee wordt het probleem slechts ten dele opgelost omdat er aan de capaciteit van onze telefooncentrale ook grenzen zijn. Bovendien ontbreekt het Ajax gewoonweg aan de ruimte om bijvoorbeeld nog een aantal telefonistes aan te nemen. Wij kunnen de bureau's moeilijk op de middenstip neer zetten. Toch menen wij een oplossing gevonden te hebben om de druk enigszins van de ketel te nemen. U kunt namelijk vanaf 1 september jongstleden op Teletekst-pagina 510 van RTL 5 alle informatie vinden over onderwerpen als de start van voorverkoop, voorrangsregelingen, wedstrijdprogramma, kaarten voor uitwedstrijden, reizen. Alles overzichtelijk gerangschikt en voor u gratis te bekijken. Wij verwachten dat het aantal dagelijkse telefoontjes door deze nieuwe service drastisch zal verminderen, zodat u Ajax voor andere vragen gemakkelijker zult kunnen bereiken. Noteer dus in uw agenda: Teletekst-pagina 510 RTL 5. Het COTASS-systeem is inmiddels in werking getreden en het werkt, voor wat Ajax betreft, zeer goed. Er zijn via SENS servicepunten voor de wedstrijd tegen Real Madrid meer dan 27.000 passe-partouts verkocht zonder dat er noemenswaardige problemen optraden. Ieder passe-partout bestaat uit drie kaartjes en er ontstonden geen wachttijden. Een groot succes derhalve. Natuurlijk kleven er aan ieder nieuw systeem wat aanloopproblemen. Zo is er bijvoorbeeld een zeer klein aantal personen bij wie de magneetstrip niet goed blijkt te werken. Dat komt bij een credit card of een pin pas echter ook wel voor en die club cards worden door ons uiteraard vervangen. Toch zijn er ook bezitters van club cards die menen dat zij nu ALTIJD een kaartje kunnen kopen. Dat is een misverstand. Op Teletekst-pagina 510 van RTL 5 staan dan wel de aanvangstijden van de voorverkoop vermeld, maar doordat men in het hele land tegelijkertijd kan kopen, dient u er wel snel bij te zijn. Zo werden er in anderhalf uur 12.000 passe-partouts voor de Champions League verkocht op het moment dat de verkoop voor de leden van de Supportersvereniging vrij kwam. Tja, en dan komt er een moment dat het stadion uitverkocht is. Dat ligt dus niet aan COTASS maar aan de capaciteit van het stadion. Bovendien is het zo, dat iedereen slechts één club card mag bezitten. Een seizoenkaarthouder kan dus met zijn seizoenkaart een kaartje kopen, maar met de club card die hij tegelijkertijd heeft omdat hij ook lid is van de Supportersvereniging kan hij dat niet! Binnenkort zal het bestuur zich samen met de directie gaan buigen over de toewijzing van seizoenkaarten voor het nieuwe stadion. We kampen met een luxeprobleem, daar wij niet alle aanvragen AJAX MAGAZINE OKTOBER 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 44