De perfecte combinatie Ajax is een club die emoties oproept. Niet alleen in Amsterdam of in Nederland maar in heel de wereld. Toch is Ajax natuurlijk puur Amsterdams. Met ook de kenmerken van de Amsterdammers: tikkeltje brutaal, soms wat provocerend maar slim en sympathiek. Een vereniging die zijn nek uitsteekt en waarbij je je gewoon prettig voelt. Zo is het in feite ook met Sony. Al sinds 1961, toen Sony in Nederland werd geïntroduceerd, wist het Japanse merk vanaf het allereerste moment de consument emotioneel bij het merk te betrekken. Sony loopt voorop als het gaat om produktvernieuwing, reclameactiviteiten en sponsoringsprojecten. Maar voorop staat dat we qua vormgeving, kwaliteit, service en prijs met een goed produkt op de markt komen. Met alleen emotionele verhalen kom je natuurlijk ook niet ver. En dat is met Ajax net zo. Als er niet wordt gepresteerd, blijft het publiek toch wat minder positief, al zullen de echte Ajax supporters door dik en dun blijven komen. In de afgelopen jaren heeft Sony vele noviteiten ontwikkeld. Denk maar eens aan de Trinitron TV, de Video 8 Camera, de Walkman, Discman en Minidisr. Alle succesvolle voorbeelden. De 460 medewerkers van Sony Nederland zijn riant gehuisvest in het markante complex 'Sony Cit' aan de kruising van de A4/A9 vlak bij Schiphol en Amsterdam. Naast de kantoren en serviceafdelingen bevindt zich hier ook een 1500 vierkante meter grote showroom waar het totale produktenpakket van Sony speel- en kijkklaar staat opgesteld. Alle produkten zijn in de showroom te bespelen. Sony is er voor de consument. Natuurlijk zijn er genoeg concurrerende merken maar Sony kent een eigen gebruikersgroep. Dat zijn mensen die een voorkeur hebben voor eigentijdse vormgeving, perfecte kwaliteit en up-to-date features. Ajax heeft kritische supporters. Wij hebben kritische consumenten, die weten wat ze willen. Een perfecte combinatie waar muziek in zit. Ook de komende jaren blijft de sponsor-relatie tussen Ajax en Sony bestaan. In het nieuwe stadion hebben we een fraaie skybox en zullen we weer onze relaties gastvrij ontvangen tijdens belangrijke wedstrijden. PRFSFNTATIFC. IDS AJAX '<5«ï '96 83

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 81