EEN BIJZONDER SEIZOEN Het seizoen 1994-1995 was een absoluut hoogtepunt. Ajax won de Nederlandse Supercup, werd ongeslagen kampioen en won, eveneens zonder één nederlaag te lijden, de Champions League in een van spanning zinderende finale tegen AC Milan. En dat alles met een zeer jong team. In deze presentatiegids stellen wij de voetballers en onze vereniging aan u voor. Een vereniging die zich de laatste jaren mag verheugen in een zeer grote belangstelling. Dat komt bijvoorbeeld tot uitdrukking in de aanwas van onze Ajax supportersvereniging. Het ledental van de supportersvereniging klom in twee jaar tijd tot boven de 50.000. Wij zijn trots op de medewerkers van Ajax, welke u ook in deze gids tegenkomt. Ieder vormt een schakel in de grote Ajax-kring en draagt op zijn of haar manier bij aan de successen. Het is de teambuilding, zowel binnen als buiten het veld, die Ajax zo sterk maakt. Wij zijn bovenal trots op het feit dat Ajax tot ver buiten de landsgrenzen geroemd wordt om zijn jeugdopleiding. Ook in deze gids zult u weer een aantal namen van jonge veelbelovende Ajacieden aantreffen. De jeugdopleiding is de kurk waarop wij drijven en dat zal altijd zo blijven. Aan het slot van het vorig seizoen hebben wij afscheid genomen van een aantal belangrijke spelers. Frank Rijkaard is met voetballen gestopt en John van den Brom, Tarik Oulida, Clarence Seedorf en Peter van Vossen komen inmiddels voor buitenlandse clubs uit. Niettemin zijn wij er van overtuigd dat de selectie van Ajax zeer sterk is en andermaal borg zal staan voor aantrekkelijk, technisch voetbal van hoge kwaliteit. Ook onze nieuwe aanwinst Marcio Santos zal tot de kracht en kwaliteit van het "nieuwe" Ajax bijdragen. Vanaf deze plaats wens ik hem en de teruggekeerde Arnold Scholten, maar ook de uit de eigen opleiding doorgestroomde nieuwe talenten, zeer veel vreugde en succes. Het seizoen 1995-1996 wordt, ongeacht de sportieve ontwikkelingen, een bijzonder jaar. Het is immers het laatste seizoen in ons vertrouwde stadion aan de Middenweg. Volgend jaar augustus betrekken wij namelijk het modernste stadion van Europa, de Amsterdam Arena. Het is een behuizing die voortreffelijk past bij de allure en uitstraling van Ajax. In diezelfde maand verhuist ook de jeugd en de amateurafdeling van Ajax naar een fonkelnieuw, door Ajax zelf gebouwd sportcomplex. Dit voetbaljaar kenmerkt zich derhalve niet alleen door de sportieve emoties rondom de wedstrijden in de competitie, Amstel Cup en de Champions League, maar ook door het afscheid van de voor alle Ajacieden zo dierbare omgeving. Het is een bitterzoete ervaring die echter, net als het scheiden van vertrouwde en geliefde spelers, bij de voetbalsport hoort. Ik wens u bij het doorbladeren en lezen van deze Ajax Presentatiegids, die zo langzamerhand een collectors item is geworden, veel plezier. En namens het bestuur, de directie, de technische staf, spelers en medewerkers, kortom de hele Ajax-familie, wens ik u een prachtig seizoen 1995-1996 toe. Michael van Praag voorzitter AFC Ajax PRESENTATIEGIDS AJAX '95 '96 7

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 7