Onlosmakelijk verbonden Roever reizen Drie jaar geleden openbaarde Arend de Roever een grote dagdroom. Eentje waarin Ajax, de club die al sinds 1984 door zijn reisbureau wordt gesponsord, centraal stond. "Stel je toch eens voor", mijmerde directeur De Roever voor aanvang van het seizoen '92-'93, "dat Ajax kampioen wordt en vervolgens in het Europa Cup 1-toernooi bij de laatste acht komt. Dan zijn we verzekerd van drie grote supportersreizen. Als toetje moet er dan een finale tegen AC Milan komen." Alsof hij in zijn glazen bol alvast een glimp van het weergaloze seizoen '94-'95 had opgevangen... Reisbureau Roever staat al elf jaar garant voor de perfecte organisatie van voetbalreizen van Ajax naar het buitenland. Waarbij niet alleen de selectie, technische staf, bestuursleden en mediavertegenwoordigers van A tot Z in de watten worden gelegd. Ook het jaarlijks verder aanzwellende legioen boekt bij Europese uitwedstrijden zijn compleet verzorgde reis bij Roever. Zoals ook de KNVB alle nationale elftallen plus gevolg en Oranje-supporters aan de goede zorgen van Roever toevertrouwd. Roevers eerste grote Ajax-klus wachtte in 1987, toen zevenduizend rood-witte fans per vliegtuig de oversteek naar Athene maakten, om daar de Europa Cup 2-finale tegen Lokomotive Leipzig bij te wonen. Toen nog een (overigens goed geslaagde) vuurdoop, nu, vele supportersreizen en ervaringen later, een kolfje naar de hand van de inmiddels 23 medewerkers van Reisbureau Roever. De grootste krachtproef leverden de specialisten van Roever rond de gedenkwaardige Champions League-finale in Wenen, 24 mei 1995. De Roever-armada voor de koningskraker tegen AC Milan bestond uit liefst 17.500 mensen. De ene helft per bus, de andere helft met het vliegtuig. Om de supporters met raad en daad bij te kunnen staan recruteerde het reisbureau liefst 280 free lance reisbegeleiders. Eén op elke bus, 180 in totaal, en twee in ieder vliegtuig, 100 stuks dus. Bovendien liepen er in het centrum van Wenen honderd in herkenbare kledij gestoken reisbegeleiders van Roever om eventuele vragen en problemen van de uitgelaten fans onmiddellijk op te lossen. Over service gesproken... Geen wonder dus, dat Ajax al meer dan tien jaar blind 'vaart' op Roever. Een reisbureau, dat naast sportreizen ook een uitstekende reputatie op het gebied van zaken- en vakantiereizen hoog houdt. En wat de sportreizen betreft, die lopen inmiddels dermate goed, dat die afdeling binnenkort wordt uitgebreid van drie naar vijf werknemers. Want Ajax en Roever groeien hand in hand. De finale-droom van Arend de Roever is na de onvergetelijke trip naar Wenen uitgekomen. En ook in andere opzichten blijkt de directeur van de trouwe Ajax-sponsor een vooruitziende blik te hebben. Want wat te denken van de locatie van het reisbureau, in Amsterdam Zuid-Oost. Als de medewerkers van Roever op hun werk uit het raam kijken zien ze het nieuwste pronkstuk van Ajax, de Amsterdam Arena, dagelijks groeien. Een fraaier symbool voor de onlosmakelijke verbondenheid tussen Roever en Ajax is niet te bedenken... prfcfmtatift.m<: AIAV •q'ï/'qfi 81

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 79