Geboren winnaars Opel voelt zich thuis in de omgeving van winnaars en kampioenen. Dat de automarktleider van Nederland, nu al bijna 28 jaar lang(!), daarbij een fijngevoelig neusje voor kwaliteit heeft, bewezen de afgelopen halve finales om de Champions League. Van drie van de vier ploegen in de halve eindstrijd - Bayern München, Paris Saint Germain en AC Milan - is Opel hoofd- en shirtsponsor. De uiteindelijke triomfator, Ajax ja, koestert al jaren het mede- sponsorship van de autogigant. Het verleden leert dat Opel allesbehalve een eendagsvlieg is op het gebied van sportsponsoring. In 1984 begon Opel Nederland als eerste bedrijf in Europa met shirtsponsoring, en wel bij Feyenoord. De pioniers uit Nederland werden al snel gevolgd door hun Opel- collega's uit België (Standard Luik) en Frankrijk (Bordeaux). Inmiddels heeft sportsponsoring een gevestigde plaats in de mediamix van Opel in Europa. Naast de hoofdsponsoring van Milan, Bayern en PSG is het gigantische autoconcern medesponsor van Ajax, Feyenoord, PSV en het Nederlands elftal. Bovendien is Opel sinds 1986 sponsor van het Wereld- en Europees Kampioenschap Voetbal. Vanzelfsprekend is het bedrijf ook in 1996 (EK in Engeland) en 1998 (WK in Frankrijk) weer van de partij als sponsor. Met een naamsbekendheid van over de negentig procent liggen de sponsordoelen van Opel op een ander terrein. Hans Wilhelm Gab, Vice President van het moederbedrijf General Motors Europa in Zürich, verwoordt het als volgt: "Op deze manier wordt Opel duidelijker herkenbaar voor het publiek, zelfs op de vele markten buiten Europa. Met de betrokkenheid van ons bedrijf bij de EK en WK zijn wij betrokken bij twee van de allergrootste sportmanifestaties. Uiterst belangrijk gezien de verdergaande internationalisering van Opel als wereld-automerk." Dat Opel Nederland in clubverband bij Ajax terecht kwam behoeft eigenlijk weinig uitleg. Zowel Opel als Ajax kunnen bogen op een rijke traditie, doordrenkt met succes. Beiden staan al vele jaren onafgebroken aan de top. En wat te denken van de belangrijkste karaktertrekken van Opel Nederland: een dynamische uitstraling, met een duidelijke toekomstvisie en voortdurende vernieuwing en verjonging. Termen die ook in één adem met het instituut Ajax worden uitgesproken. Een blik op het parkeerterrein van Ajax, op een willekeurige trainingsdag, zegt eigenlijk al genoeg. Waarbij het glimmende wagenpark, veertig Opeis sterk, een al even grote verscheidenheid heeft als de spelersgroep zelf. De Opel Astra, de Vectra en de Omega, modellen waarmee Opel in het zakelijke segment van de automobielmarkt een leidende rol speelt, ze staan er allemaal. Net als de topmodellen op de particuliere markt, de Opel Corsa en de spectaculaire Opel Tigra. Voor elke speler wat wils. En wie een Ajacied soepeitjes het parkeerterrein van stadion De Meer ziet opdraaien, is er meteen van doordrongen: Ajax en Opel, twee geboren winnaars hebben elkaar gevonden. PRESENTATIEGIDS AJAX '95 '96

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 77