Het stadion is ontworpen door architect Rob Schuurman en moet plaats bieden aan ruim 50.000 toeschouwers. De Amsterdam Arena heeft twee tribuneringen en is bijzonder "voetbalvriendelijk" omdat een atletiekbaan rond het veld ontbreekt en de bezoekers derhalve "dicht" op het veld zitten en vanaf iedere plaats een uitstekend zicht hebben. Zeer opvallend in de constructie is het schuifdak, dat binnen 20 minuten gesloten of geopend kan worden. Het is één van de vele comfortabele voorzieningen die de Amsterdam Arena kenmerken. Overigens is het een zogenaamd multifunctioneel stadion want behalve de wedstrijden van Ajax zal het stadion ook tal van andere manifestaties huisvesten. Binnen de muren van de Amsterdam Arena zijn vijftig verkooppunten van eten en drinken, er zijn twee mega video scoreborden en een Ajax-museum. Daarnaast bevat de Amsterdam Arena diverse vergaderruimtes en restaurants. De bereikbaarheid van het stadion is zeer groot. Onder het stadion bevindt zich een ruime parkeergelegenheid en in de nabijheid van de Arena zijn een metro- en NS station. Via de A2 en de A9 is het stadion met de auto uitstekend te bereiken. De bouw van het stadioon gschiedt in opdracht van de Stadion Amsterdam nv en wordt uitgevoerd door de Bouwcombinatie Stadion Amsterdam, bestaande uit Ballast Nedam Utiliteitsbouw en BAM Bredero Bouw. Het ingenieursbureau Grabowski en Poort is verantwoordelijk voor de architectuur en het bureau Twijnstra en Gudde treedt namens Stadion Amsterdam nv op als gedelegeerd opdrachtgever. De realisatie van de Amsterdam Arena vordert gestaag en biedt een imposante aanblik aan de rand van Amsterdam zuidoost. De Amsterdam Arena begint vorm te krijgen... De tekening van de nieuwe tempel die Ajax vanaf het seizoen 1996-1997 zal gaan bespelen, de "Amsterdam Arena" in zuidoost. D D E C C KI T A T I E C I O C A I A X 'Q"? 'Qfi 69

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 69