Een voor driekwart nog onoverdekt Ajax-stadion tijdens een Ajax-Feyenoord wedstrijd. publieksvriendelijkheid werd verhoogd. Terwijl in Amsterdam-zuidoost driftig wordt gebouwd aan de Amsterdam Arena is De Meer bezig aan zijn laatste jaar. Stap voor stap, wedstrijd na wedstrijd wordt afscheid genomen van de "heilige" grond waar zovele voetbalsterren flonkerden en zovele talenten hun eerste schreden op weg naar eeuwige roem zetten en waar vele honderdduizenden zich tegoed deden aan het Ajax-voetbal. De plaats waar het Ajax- gevoel ontstond en werd gecultiveerd tot een nationaal sentiment en die voor tallozen een "thuis" was, is bezig aan zijn laatste ronde. Eén en ander zal niet onopgemerkt voorbij gaan. De Ajax evenementencommissie bereidt een fantastisch afscheid van De Meer voor en staat er borg voor dat het Ajax-huis aan de Middenweg op een stijlvolle wijze zal worden gesloten. Ajax-sponsor UMBRO brengt in dit afscheidsjaar van De Meer een waar "collectors item" op de markt. Er wordt een bijzonder Ajax-shirt geproduceerd. Een shirt waarin de afbeelding van het stadion staat gedrukt opdat er voor iedereen een blijvende herinnering aan het historische terrein verkrijgbaar is. Hoe De A/Veer te bereiken is Het Ajax-stadion ligt aan de Middenweg 401 in Amsterdam-oost, dichtbij de afslag van de Amsterdamse ringweg naar de Watergraafsmeer. Per openbaar vervoer is het stadion op diverse wijzen te bereiken. Vanaf het Centraal Station rijdt tramlijn 9 in de richting Diemen. Lijn 9 heeft een halte direct vóór het stadion. Vanaf het Amstel Station is het Ajax- stadion te bereiken met de buslijnen 15 en 59. Vanaf de halte Kruislaan kan men overstappen op tramlijn 9 (één halte) of een wandeling van tien minuten ondernemen langs de Middenweg. De mogelijkheden om het Ajax-stadion per openbaar vervoer te bereiken, zijn als volgt: tram 9 GVB Centraal Station - Diemen v.v. bus 15 GVB Station Sloterdijk - Muiderpoortstation v.v. bus 59 GVB Bijlmermeer - Muiderpoortstation v.v. bus 120 CN Muiderpoortstation - Utrecht v.v. bus 126 CN Muiderpoortstation - Uithoorn v.v. bus 136 CN Amstelstation - Hilversum v.v. Bezichtiging Ajax-stadion Het is mogelijk om het Ajax-stadion te bezichtigen. Belangstellenden die zich -in groepsverband- willen laten rondleiden langs alle bezienswaardigheden van het stadion kunnen zich telefonisch melden bij de Ajax Supportersvereniging, telefoon 020-6959590 of 020-6947126. De Amsterdam Arena Na vier jaar touwtrekken en procedures ging op 10 maart 1993 de kogel door de kerk: er werd via de Amsterdamse gemeenteraad toestemming gegeven om over te gaan tot de bouw van een nieuw, ultramodern nationaal stadion in Amsterdam zuidoost. Een stadion waarvan Ajax de hoofdbewoner zou worden. Op 26 november volgde een nieuw historisch moment toen wethouder Genet onder massale belangstelling de eerste paal sloeg voor het nieuwe stadion. Inmiddels staat er wat in Amsterdam zuidoost. Het stadion, dat "Amsterdam Arena" zal heten, heeft het hoogste punt bereikt en biedt een imposante aanblik. Een symbolisch beeld: De lichtmasten van het Ajax-stadion torenen boven Betondorp uit. Het stadsdeel en de club raakten volledig met elkaar vergroeid. PRESENTATIEGIDS AJAX '95 '96 67

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 67